67 Các câu trả lời

Alhamdullilah kita sama. Congrats sis!Saya sampai sekrang dah 27 weeks tak bagitau sesiapa pun saya pregnant, kecuali family & kawan terdekat. Sebab malas nak sakit jiwa dengar orang cakap itu ini. Abaikan je apa orang cakap. Ikutkan usia kandungan tu ikut usia ovum kita, maknanya period je, terus ovum baru akan keluar. Itu maksudnya ikut tarikh firstday period. Bila period, ovum lama gugur jadi darah ketulan (period), dalam masa sama digantikan dengan ovum yang baru. Tak kira la lambat atau cepat sperm bersenyawa dengan ovum, umur kandungan yang jadi tetap ikut umur ovum keluar. Nak explain dekat orang susah, jadi asalkan suami dan keluarga terdekat faham sudah. Kita pun tak serabut. So be happy and enjoy your pregnancy journey ya? Keep it low, lebih sikit orang tahu lebih baik. Elakkan kita stress dengar org condemn, judge kita dan elakkan penyakit ain hasad dengki. ❤️

Sy bunting pelamin juga,sy priod 16/1 mcm tu klu x silap..lepas tu sy nikah 17/2..priod lg sekli 27/2 tp bkn priod bdrah mcm biasa,kluar darah mcm spotting sj..bulan 3 dah xdtg priod,cek 18/3 tu naik dua line tp 1 x terang..cek semula masa puasa yg ke5 naik dua line trg,tanya adik sy dia kata ikut kiraan masa tu dah 5w..skg sy khwin dah 5bulan..kandungan sy pun dah 5 bulan juga,,actually doc kira dr 1st day last haid bukan hari ptma bsma suami..klu sy dgr ada ckp mcm tu mmg sy sembur dia,sy dgn suami xpnh bcinta,bjmpa masa hantaran sj,lpas tu sibuk pasal hal khwin,tunang 3 bln dating pun taraaa😅tunang bln 11,naik duit bln 12 ,nikah bulan 2 itu pun ttangguh ke bulan 2 sbb suami kena covid..semoga Allah panjangkan jodoh kami❤️

Pengetahuan orang tentang bunting pelamin ni tak banyak sebab tu ada mulut jahat yang fikir negatif bila ada yang baru kahwin tau tau dah pregnant. Saya pun dulu tak faham apa dia bunting pelamin ni. Bila dah kahwin banyak cari info pasal mengandung baru tau bab bunting pelamin, cara kira berapa lama dah mengandung dan lain lain lagi. Tak perlu ambil hati la sis bab orang nak mengata tu. Abaikan ja anggap la dorang taktau cara macammana pengiraan orang mengandung ni. Jaga diri jaga kesihatan lebih utama. Mulut orang nak mengata lama mana. Kalau kita tak layan nanti penat berhenti la dorang tu.

jelez letew kte bunting pelamin.. makneny kte subur + husband pon subur.. aim pon tepat + power.. sbnrny dy jelez tu.. ignore jek org2 pendek akai mcm tu.. sy pon bunting pelamin jugak.. ad je yg mngate mse aritu kawin pkp kan takde majlis.. kateny sbb ddok jaoh ngn parent tu parent bg kawin cpt2 sbb dah berisi sblom kawin.. apoooooooo.. 🤣🤣🤣🤣 tp i enjoy je org mngate.. i cam "nak buat camne.. tembak tepat sgt.. " teros snyap sume.. 💁🏻‍♀️ sy mmg lagi org mngate lagi buat dy sakit aty.. dy sakit aty t snyap lah mulutny tu..

Saya pon bunting pelamin sis. Abaikan je mulut2 org tu sis anggap dorg kurang ilmu pengetahuan, dorg kurang membaca mungkin. Saya nikah 5/3/22, last period 5/2. 17/3 saya check upt naik dua line. Skrg bby da 22weeks da. Pikir positive je sis xpayah nk stress pikir apa org ckp. Saya pon ada je org yg xpercaya pasal bunting pelamin ni. Tp saya buat xtau je. Jnji kita tau kita xbuat salah xbuat dosa abaikan je sis. Take care & enjoy ur pregnancy journey oky. ❤️

Ask them to read real books or articles, biasalah manusia suka membawang bosan kan, pregnant awal salah pregnant lambat salah, diaorg saja yang betul 😅😂 After period mmg la tgh fertile, even after ovulation pun ada possibility of still fertile, Once bersama mmg akan ada possibility to get pregnant, tak kisah la fertile or tidak, and theres nothing wrong with that Unless la if they nak sponsor your pregnancy best juga 😂😋😋😋

Sy kawin 22/2. 1st day last period 4/3 bulan april cek sbb period dah lewat,result double line. Bila bagitau family fikirkan happy dpt berita pregnant twins,kakak sy siap call suruh buat kenduri cpt² katanya sbb dah pregnant. Di fikirnya kita bunting sblm kawin. Hahahaha apoo. Kadang ada org still x fhm kiraan usia kandungan tu ambil dari 1st day of last period biarpn ank dah ramai.. Abaikan je sis, baik jaga diri dan kandungan. Stay strong

Saya ! ❤️ . Kurang dari sebulan saya positive pregnant . Tapi allah bagi pinjam sekejap saja , saya gugur . Tapi alhamdulillah allah ganti semula sekarang saya pregnant 11w . Masya allah aturan allah yg paling terbaik dan menakjubkan . Peduli kata orang . Rezeki zuriat sangat indah sis . Hanya bergantung pada allah , jangan ambil peduli pada mulut2 manusia yg kita tau dah mmg bukan semua baik

tak silap doc ade ckp hari pertama pregnant ikot 1st day of our last period. sbb tu namany bunting pelamin. if tarikh 1st day period tu 1hb then sis kawen 7hb, inshaa Allah lekat kalau bersama. kata kt org yg mengata tu lain kali bykkanlaa membaca ye. sis jaga diri dan kandungan jeee ❤️

Samalah, saya nikah pada 11 Jun, first day last period 8 Jun. Masuk bulan july saya dah tak period. 4 hari period lewat saya beli pregnancy test turn out double line. Tapi masih awal, semalam saya pergi klinik sebab tak sabar nak tau. So dr scan dan Alhamdulillah rezeki bunting pelamin. Sis jangan pikir apa kata orang. Kita jaga diri dan baby baik baik je 🥰

Câu hỏi liên quan