12 Các câu trả lời

sy pun mcm awak 1st czer dan berhrp dpt bersalin normal 2nd ni. BTW wife sepupu sy dpt bersalin normal yg 2nd after czer. Tp sy lupa nk tanya dia tips. Cuma apa yg sy tahu, pengalaman sy masa czer yg 1st tu sbb sy x bertenaga nk teran kuat2 sampai baby lemas. PKP jd time tu susah husband nk ulang alik bg brg. Kebetulan dlm beg sy tertinggal kurma hm mmg dh takdir. Selain bljr teknik pernafasan, sy rasa sy perlu pergi kelas prenatal utk bljr teknik teran dgn betul

ye sy pun macam awak , tak ada tenaga nak teran tu emergency czer . semoga urusan kita dimudahkan ye sis .

yee syaa siss cezer dithun 2017 ..skng ank dh 6 Thun ..yee ank ni 2 sya berslin normal vcum ..pstikn Ibu teran ikot edoman ..meneran dri perut bkn mulut ..tarik nafas lepas push kt perut ..bkn mulut..sya ingt sya teran mcm tu then ank no 3 alhmdulilah normal Luka pn tk bnyk 2 jahitn ja .. alhmdulilah Allah permudhkn ..jgn nervous ingt Allah slwt zikir inshallah Allah permudhkn

Sy ank 1st czer, yg kedua nk la try normal kan, tp tak dpt jgk sbb pintu rahim tebal..dh 4cm blh pulak jd 2cm blik😢.. Tp bg yg czer, diorg takkan tahan lama..sbb taknak bg tekanan pd parut czer lama..sy 8 jam je diorg bg masa utk bukaan..bukaan xda terus tolak czer.. klau kna induce pun, diorg tak bg byk jnis induce

Hye sis. Saya anak 1st czer. Anak no.2 doktor bagi pilih nak czer atau normal. Saya pilih normal. Memang dari awal dah prepair mental fizikal nak bersalin normal. Tapi last minit kena czer jugak sebab ada masalah. Takda rezeki nak rasa bersalin normal. Lepasni kalau ke 3 dan ke 4 memang kena czer.

Kedua-dua kaedah bersalin ada kebaikan dan keburukan masing2… tapi pada pendapat saya tak sepatutunya ada keburukan sebab bergantung cara penjagaan kita lepas bersalin tu.. kalau jaga elok semua akan okay akan baik tak sepatutnya ada keburukan… Macam saya czer 2x, kali ke 2 tu lebih bersedia la mental fizikal. sebab dah ada pengalaman sebelum tu. Memang akan potong tempat yang sama. Penjaga atas diri masing2 jugak. Jaga kebersihan tempat czer. Jaga makan minum jaga waktu rehat tidur. Macam saya 2 minggu pertama saya kurang angkat anak. Kalau nak nyusu, saya duduk dulu baru angkat. Berbanding 1st czer agak emotional sebab rasa sangat2 terbatas pergerakan. Better 1st to 2nd week suami kena ada disisi untuk support dari segi emosi yang penting. Tak kisah la bersalin normal ka czer ka yang penting persediaan mental tu yang penting… insya Allah semua akan okay…..

Waktu nak bsalin amalkan doa nabi yunus. Sakit macam mna pun awak jgn mnjerit, lg awak rasa nk mnjerit, lg awak kuatkan baca doa tu. Lg 1 nak dkt due saya amalkan urutan di bhagian bawah tu guna minyak klapa Dara. Anak sulung saya bsalin tak smpai 10minit pun proses. Cubalah dan tawakal selebihnya..

sya ada pglmn jgk..ank 1st nrml..2nd czr..3rd vacuum..sblm bsalin ank ke 3..dktr ada bgtau blh bsalin nrml 70%..alhamdulillah..tu yg bsalin normal..walau vacuum..sbb jntg dia lmh msa tu..skrg ank vcum ni dh 10tahun..sya plk yg lmh jntg tgok ragam dia 😅😅..yakin awk boleh ye sis 🤲

hahaha yg last tu kelakar 🤭 minta doa sis, risau kali ni lain macam . terima kasih dah share experience

Hai sis Saya ank 1 czer 2012..ank 2 normal 2019..doktor sruh pilih nk czer ataupun normal..jdi sya pilih normal..nk juga mrasa mcm mna nk brsalin normal..sakit tu memang adalh..kena jahit pun ada..alhamdullilah semuanya berjalan dngan lncar..

sye 1st emergency czer. 2nd doktor bg peluang tuk normal. tp takdek rezeki. dh induce belon dgn ubat pun tak jalan. last2 emergency czer jugak sbb doktor xnk amek risiko lain. so next baby nnt mmg akan czer jgk dh takdek pilihan lain🥲

Saya anak pertama czer (2016) sbb uri bawah Sekarang due December 2023 pakar kata akan bagi counseling dulu dan check tempat czer dulu untuk confirmkan sama ada boleh normal atau tidak.

sy xde pengalaman. tp adik sy anak 1st normal (2019) 2nd emergency ceaser (2020) 3rd dpt normal induce (2022). inn shaa allah, kalau semua nya okay awak boleh bersalin normal.

InsyaAllah mudah2an. minta doa juga sis . terima kasih dah share experience adik, sebab kalini punya risau lain macam .