38 Các câu trả lời

Genetik sis. Sy kulit gelap, suami cerah. Gen suami kuat. Muka pun copy paste suami 😅 Jantina saja lain. Lahir ja macam baby Korea. Suami claim habis, katanya dia memang macam Korean tapi yang belum kena bedah plastik 😂 tapi memang suami macam Cina. Orang Cina pun selalu fikir dia Cina, ajak berbual dalam bahasa Cina. Suami layankan saja. Sepatah pun tak faham. Tapi sy punyalah beriya tengok filem hindustan, manatau kenan. Sebab selalu berangan cantik macam pelakon hindustan. Hahahahahahahahahahahahahahahahha sikit pun tak kenan. Kelakar bila ingat. Tak apalah, sy memang doa asal anak sihat sempurna akal & fizikal sudah cukup. Syukur, memang seperti yang didoakan.

saya nak tanya Pn. warna kulit bayi ni penting ke? kalau anak tak cerah, Pn nak sisihkan anak tu ke? saya rasa, tak payah pentingkan warna kulit anak tu. Jangan wujudkan dikriminasi bahawa yg putih saja cantik dan segak. Yg gelap, sawo matang hanya picisan saja. Ini lah yg wujud dalam definisi cantik zaman kini. Seperti yg kurus sahaja dipandang elok, yg gemuk tidak. seeloknya Pn pentingkan aspek lain seperti kesihatan, pendidikan dan tumbesaran anak. Warna kulit ni sudah2 la. semua anak itu lahir cantik dan sempurna, bersyukur lah boleh mengandung. Ada orang tak dapat anak walau dah usaha bertahun2.

100%

mula2 rasa macam tanak komen tapiii na jugaa komen hahahaha saya tak tahu na kata laa pasal putih ta putih nii, saya n husband putih jee tapi anak keluar gelap. serious, terkejut juga mula2 tapii ada apa dengan kulit ? yang saya tahu saya da mengandungkan dia 9 bulan n saya da bertarung nyawa lahirkan diaa so ta kisah laa kulit diaa gelap ker putih yang penting dia rezeki pemberian Allah swt yang tak ternilai.

Sis ini pengalaman sy. Husband sy dulu putih, dh tua gelap sikit. Sy pula x putih melepak tp xlah berkulit gelap. Sy minum susu ngan safron. Org kata blh buat baby putih. Tup tup baby keluar x putih melepak pun! Tp baby sy comel sgt. Kesimpulannya, genetik. Xde petua. Jgn terlalu taksub nk baby putih. Doakan dan berharap supaya baby sihat and segalanya dipermudahkan ms bersalin. Itu lg penting.

Anak saya first ikut saya putih kuning langsat gitu Yg kedua ni ikut family husb mak mentua org sarawak Memang putih pinkish kalau kena padam tak tebakar kulit Rmai gak tny saya mkn supplement ka apa ka tp saya ckp tk mkn apa2 pun dan tak pernah berharap pun cuma fikir nk baby sihat je Jadi kesimpulannya semua ikut genetik

mnum air kelapa susu..putih tu anak awk.hahhaha tp masa dy bru lahir memang dy kluar hitam tp tggu dlm bberapa bulan dy tukar kulit tu jadi putih..mcm anak sy.masa lahir hitam brapa bulan dy akan memutih smpai la skg dy 11 bulan.org sllu puji anak putih..nasib la dy boy.klau gegirl lg org geram

mase sy mengandung anak pertama..sy risau anak hitam..sbb sy kulit hitam,smpai org panggil dayang senandung..hahaha..sy ari2 doa nk anak sy cantik,putih...Allah makbulkn doa sy..ank sy putih.. xde petua sis..mintk kt Allah.. klu Allah xbg..syukur...jnji anak sihat

Puan.. warna kulit baby, rambut semua ikut gen kita.. lagi satu warna kulit baby x penting.. yg paling penting dia sihat, antibodi badan kuat! Susah nak kena apa2 penyakit.. termasuk lah penyakit kulit mcm enzema semua tu..

petua dia keturunan awak dengan husband kena putih macam A4 paper tu .. kalau dalam keturunan awak ada gelap tu hahahahahaha redho jelah kalau anak keluar gelap 😂 amende lah soalannya

semua nya genetik sis, klu awk dan husb gelap tp mybe gen yg ada dlm suami dan awk ada yg berkulit cerah, blh dpt anak cerah jgk...sy pun preggy jgk, sy cuma fokuskan kesihatan baby je...

Câu hỏi liên quan