13 Các câu trả lời

Blackmores or obimin sama je beza harga je. So far sy makan ni je dah cukup untuk semua. Xperlu tambah apa2 lagi. Klu tambah dose nanti overdose. Doctor bgtau terus kan consume blackmores. Klu ada makan folic asid or hematinic yg KK bg pun dah cukup, x perlu amek. Klu setakat amek sayur-sayuran or buah-buahan banyak mana pun x cukup nutrien sebab nutrien akan termusnah jika dah di masak.

hi mommy.. pendpat sy, kalau xde keperluan, better jgn ambik supplement luar sbb takut ade komplikasi lain. sbb hormon time preggy kan berbeza.. mmg ada manfaat tp takut hormom len triggered skali.. sbrg supplement tmbahan, better consult dgn Dr / nurse dulu.. apa2 pun, take care mommy 😊😊

VIP Member

vitamin ni sesuai utk pregnant & breasfeeding tp agak mahal.ok je ni lebih kurang obimin tu.baby x besar pun mknn vitamin.baby besar sbb baka/keturunan atau ada kencing manis(bukan gdm).klu ada gdm time pregnant rasanya x buat baby besar.blackmores mulvitamin yg warna biru tu x sesuai, pink ni ok

saya guna ubat n vitamin yang dR bagi saja... maw beli vitamin dari luar pun, kena tnya pendapat dR juga dulu sbab takut tlebih dr keperluan baby n ibu..

VIP Member

lebih baik sis tanya pada doktor untuk lebih jelas. saya dulu pun banyak refer pada doktor saja. kalau tanya orang luar semua bagi jawapan berbeza.

try SPIRULINA from elken. Bagus utk ibu mengandung. Semua complete dlm satu supplement. Saya amalkan. 😊

takut bila dengar ttg spirulina, my husband is a doctor, he said a lot of his patients got liver problem.. ada yang sampai hati hancur sbb makan spirulina hari2.. just wondering kalau yg sihat pun blh sakit mkn spirulina apetah lg yg mengandung... takut affects baby...

im actually tkg blackmores multivitamin n my doc said its fine. he told me not to tk any other except folic acid.

Saya pun makan vitamin Blackmore ni sampai bersalin... Anak keluar sihat dan 2.8kg

Regarding the vitamins, have to consult doctor first is better.

Betul tu sis. Tq.

saya consume ni masa preggy amd now my baby already 3 month