30 Các câu trả lời

Same . Saye mkan after 5-10 mnit kple jadi pening , bdan shaking , pedih ulu hati . Pastu rase nk mntah , bila mntah mcm paip pecah . Dah muntah bdan jadi lembik gile . Better u g KK balik mntak tukar ubat

Saya mkn ubat ni jugak.. Bau dia tu huhu... Belum masuk mulut dah mual.. Tapi saya pksa mkn jugak time dah mngantuk sgt2 sblum tdr... Minum dgn air limau kasturi atau air sunquick

Normal. Tp sejak makan ubat ni hb sy ok. Try telan dengan air Oren sunquick or limau kasturi. Saya makan time betul² nak tidur. Sebab nak elak dari muntah. Alhamdulillah okay.

Nak tanya, ubat ni klinik bg ke beli? Dan sbb apa ya kene mkn? Sy 4 bln lbh, dktr suruh teruskan folic acid je.. Bimbang juga sy, tgk org lain post mcm2 ubat huhu

dia ikut stage sis,mcam dkat kk tempat sya awal2 diorang akan sruh truskan folic acid dlu, kmudian akan bgi obimin, lpas tu baru diorang akan sruh mkan zincofer nie smpai laaa ckup 9 bulan...tu pon kalau sis boleh telan laa zincofer tu, ada orang xleh mkan, so, kk akan sarankan makan vitamin yg lain plak. Sbb zincofer ni kuat skit.

Memang kk dia bg ubat ni sejenis je ke? Mostly saya baca semua nya effect yg sama, kenapa tk beli kt luar je mcm Iberet ke? Tanya jee.

Saya sebelum masuk 9 weeks ok je mkn lpastu mkn je muntah dh 18 weeks bru doc tukar ubat mmg xdpt nk mkn ubt tu

kalau saya kk bg zincofer ni je . mmg xbole telan , nk telan pun sblum tidur je ok xda mutah loya smua .

Kalau tak serasi boleh tukar. Saya dulu makan iberet pun mual jeh. Tukar sangobion baru okay

normal. saya telan dengan jus oren pun masih terasa mual. 😅 tapi sebab untuk baby, tahan jelaaa

VIP Member

mkn mse tido sis ..sy selalu bgun kul 2 pg mkn,pStu tido blik..xde rse ppe ..tpi jgn trsdar

Câu hỏi liên quan