14 Các câu trả lời

Kalau tngk dri gmbr mcm bukan janin je, gmbr kedua nmpk mcm janin sebab kna masuk dlm air so nmpk warna dia mcm janin skit.. Tngk gmbr pertama mcm gumapalan darah, klu result negetif means mmg x pregnant la sbb kira accurate lah tu kalau dr yang cek..

Sy prnh mcm ni, bukan pregnant, dia gangguan hormon ckt, xperiod 2 bulan dh sy masa tu, yg kluar skali dgn bnda mcm ni darah sy smpai 18 hri xbrhenti heavy flow

klu awak preggy, da bpe weeks? tp upt n beta hcg awak negatif kn, means x preggy la.. mgkin masalah hormon, lme x period jd darah klua bketul?

Saya dapat 2 pendapat dari berlainan Doctor. ada yang cakap janin sebab bila carik² ada pink (daging), tapi bila result keluar negative. saya discharge tanpa jawapan. period saya normal

dah ke hospital kan? dah tny Dr? Dr cakap apa? sesungguhnya Dr yg rawat awak tu lagi tahu. UPT -ve means bukan pregnant. boleh jadi masalah lain

Dr ada scan tak?

Result mmg akan jadi negative sebab rahim dah kosong. Jadi mmg betul la itu janin. Awak keguguran kan sebelum tu?

Selepas keguguran hcg akan stay yaa d bdn kita bukan terus hilang. ambil masa dalam 3-6minggu baru hcg tu akan perlahan-lahan hilang huhu

Gmbr no 2 tu dh bentuk janin dlm 14 minggu mungkin,kalau check upt -ve mngkin hormon lmbt detect prgnant

VIP Member

gambar no2 tu janin ke? sebab nampak dari ketulan darah ni mcm janin. gambar ke2 tu bila dh cuci kan?

My mom ada fibroid. Before detected, period cycle jadi haywire then keluar ketulan macam ni la.

I see. Ada further checkup dengan O&G tak?

Kalau dah dekat hospital tu mintak pendapat doktor terus la. Kami kat sini tak bertauliah

Klau mcm sis kata doctor pun xpasti. I dont think its gugur. Mingkin ketulan dlam rahim yg kluar. If only consult emergency doctor or o&g yg HO or MO je diorng pun xkan tau. Sbab diorng masi baru dlam tu. Even sometimes pakar o&g pun blh ragu2. Kena hantar lab baru blh tau ape. Klau btul gugur tak mungkin xdetect dlam darah hcg tu. Even orng yg gugur pun hcg masi ade dlam darah smpai berminggu lepas gugur. Blh jadi ketulan tu jenis ketumbuhan yg luruh jatuh sendiri. Bnyak kes mcm ni sbnarnya. Saya ckap sebagai nurse yg dah 10 tahun pengalaman kerja.

bentuk 1st mcm isi ikan..2nd npk cm janin..g spital doc ckp ap

Doctor semua confident memang janin, tapi result keluar negative, so saya discharge tanpa jawapan 😔