14 Các câu trả lời

Hai sis, hormon mengandung mmg mcm tu keputihan. Cara sy : 1) setiap kali kencing mmg cuci sekali bahagian dalam..mcm meruang tu, kuku mesti pendek & jari mesti bersih. Jangan terlalu dalam cukup la agak² 1 inch dalam 2) Amalkan plain yogurt (bukan low fat) lagi elok greek yogurt 1hari 3sudu makan atau lebih..campur dengan apa2 buah..elok untuk bacteria baik. 3) air masak kena banyak tambah lagi tengah musim panas ni. 4) cut sugar dalam minuman/makanan 5) underwear kerap tukar, pengalaman sy pakai pantyliner lagi teruk keputihan sbb takda pengudaraan. So better underwear, make sure kering sbb kalo lembap mudah jadi bacteria plak. Kalo keputihan tak berbau & gatal, inshAllah ok je tu. Semoga result keputihan sis baik2 je..semoga membantu 😁

Sis ada buat swab test tak utk keputihan tu? Saya pernah spotting juga, keputihan jenis putih teksture pekat dan gatal. Tapi tak selalu keluar, once in week mcmtu. Then tiba2 keluar spotting. Then request for swab sbb saya suspect ada gbs. Then betul mmg ada gbs bila dpt result. Keputihan gatal tu still ada, tapi bila dia keluar, saya kena kerap tukar seluar dalam and cuci miss v bagi kering. Tu je caranya. Utk pemakanan pula, bagi yg gbs ni, takde effect dari pemakanan. Sbb bakteria tu mmg sedia ada dkt miss v tu, dia takkan hilang. Cuma myb bila gatal teruk, doktor akan bagi ubat antibiotic tu pun once dah habis makan ubat, keputihan tu datang balik. Kena sabar je la utk rajinkan diri tukar seluar

Sy pon mengalami keputihan yg teruk.. Positip gbs, dah makan antibiotik 2x..tp xde efek.. And skang ni warded sbb bila malam sampai ase berair.. Sy isau air ketuban leaking.. So warded skali mmg bukan air ketuban laa tp sy mengalami keputihan yg teruk.. Tips tuk sis, makan mmg xley manis2 sgt, rajin2 salin underwear jgn basah.. Sbb kalo lembap lagi gatal.. And boleh try laa amalkan basuh dgn airgram+air suam.. Sy amek ringan benda ni.. Skali bila da teruk ase nyesal laaa jugak... Tp benda da jadi.. All d best

Saya awal2 dulu macamtu juga. Ada juga buat test muncung itik tu dan dapat ubat insert. Tapi saya rajin rajin kan diri buat air garam suam pastu rendam missv dalam tu dalam 10 minit. So far makin okay. Gatal2 pun hilang.

Oh rendam ya duduk dlm besen? Atau wap kan sahaja?

saya selalu cuci sendiri buang keputihan tu,bersih kan tangan guna jari tengah dan telunjuk untuk seluk kemaluan dan buang keputihan..setiap kali mndi dan kencing..

Nak buat bagai mana sis2 ku… nk pakai feminine wash x boleh risau kat bby tu je cara yang ada selain… selain cuci dgn air suam.. tp time tgh gatal tu mau pedih kene air suam… sy x tahu sy pun belajar dari sahabat yg prgnat blom ni…

try amalkn rendaman dgn air suam plus garam sis..lg elok kalau air rebusan daun sirih..pstu kurangkn mkn yg manis² dn pedas..blh try jgk amalkn yogurt asli..2× sminggu

boleh je sitz bath

kurangkan manis, basuh alat sulit dengan betul. bila buang air besar, basuh dubur dahulu, kemudian basuh tangan baru basuh kemaluan. boleh tambah vitamin c .

Kurangkan manis,minum air masak banyak n puan boleh makan yogurt asli..bila kencing atau buang air besar pasti kan lap kering kite pnye kemaluan..

bersihkan bawah kita tiap kali mandi.. korek bawah kita keluarkan keputihan sampai tak ada tiap kali kita mandi

kne kerap tukar sluar dlm kita or jgn than kcing trlalu lme...