17 Các câu trả lời

Klw dah ada,terima seadanya,rezki dr allah utk kita .sy anak 1st 10bln da ada yg second, sbb kecuaian mkn pil..alhamdulilah, byk kelebihannya..mmg nmpk dr mata kasar ianya susah, tp ble laluinya nanti, byk kelebihnya utk ank2... Klw fikir nak ready, better lepaskn ank yg sulong 2 tahun dulu, itu lebih baik...

If tak ready kena merancang. If dah ada, tapi rasa tak ready slowly kena terima. Prepare mental dan fizikal sepanjang 9 bulan kehamilan so bila yg 2nd dah keluar xdala stress. Sebab kita dah jangka dan buat persediaan. Banyakkan belajar

VIP Member

Kalau x ready utk dpt ank jarak dekat kena ikhtiar la utk bg xlekat....bg ubat on time...bersama pakai kondom...kalau semua pencegahan puan dah buat..tp tetap juga mengandung...percayalah tu rezeki dr Allah... Dpt ank xbest ke?🤔

Anak sulong saya sekarang 16 tahun,second 14 tahun,third 9 tahun, forth 6 tahun..semua nya merancang (guna pil)..yg tgh pregnant ni pulak x merancang langsung hu..hu..sedor2 je pregnant..due bln 9 ni..jarak 6 tahun dgn abgnya..

Anak 1st saya usia skrg dah 13tahun.. Baru saya mengandung anak kedua..belasan tahun tu jaraknya..ready ke tak, kena hadapinya jugaklah😂😂 harap boleh normal mcm dulu dan selamat nanti😃

Dlu sye pn xredyy .. Ank bwu setahun 3bln .. N bile pkir2 blek .. Rezekii allh nk BG ... Sye bkn x mrncng .. Mrncng ... TP Allah nk BG lgii rse rezekii ank .. Sye trime .. N skg dh 6 buln ..

Allah baru sangat setahun lebih. Nak cakap tak bersedia pun takdan sebab anak kecik lagi. Lek lek dulu mummy, settle susukan anak sampai 2 tahun dulu baru pikir nak tambah anak lagi

Kena ready juga. Klu tak ready kena amik perancang lah. Sy pun ok je dpt positive,anak pertama baru setahun sebulan. Rezeki Allah kita tak tolak kan. Insha Allah semua akn baik2 aje.

VIP Member

Anak sya baru 11bulan..Klau ikutkan kewangan sekarang ne..memang sya Tak sedia.. second tu tunggu anak pertama besar dulu hehe..ikut kemampuan

Sy anak x keluar lg pun rs tak ready for 2nd child😆. Husband sibuk plan next year blhlah satu lg ye. Igt sy kilang buat anak ke.

Câu hỏi liên quan