44 Các câu trả lời

hye sis,... dulu saya pernah check postif makin terang tiap ary,.... tp out of sudden tibe2 makin pudar , lagi pudar dari first day delay period,.. saya keep posiitif and bukak buku pink masa 15week., alhamdulillah baby sgt sihat,. semua normal,. uri normal,. hb ok,.. nurse ckp kadang sebab pregnancy test tu sendry,.. as long as positif maksdnya ok,... pregnancy test tu kdng nak dekat expired atau dh lama simpan,. sis jaga makan jaga kesihatan and rest well je dont worry,...

Alhamdulillah positif tu,jaga diri terus makan acid folic,beli dulu di farmasi sebab awal lagi nak buka buku kan...baru lagi rasanya...tapi saya 3x mengandung period delay 3,4hari saya test upt tak payah tunggu 1,2minit letak je air kencing terus naik line pekat merah...masa tu dalam 4w lebih...kenapa yer?setengah orang ada yg samar2...

Tu namanya awak dan kandungan sangat sangat sihat sis. Alhamdulillah tak semua orang dapat rezeki macam awak (termasuk yang tengah taip ni 😂) saya ikutkan dah 9w

repeat lg test stiap pg sebaiknya.. urin pg2 sblm mnum air. samar sbb hcg msih rndah. tp klu makin samar dan hilg itu tnda chemical pregnancy ( mnta dijauhkn) guna upt lain jnma. jgn guna yg sma je. lg baik guna clear blue. yakin n positif insha'Allah ada rzki.

tnggu lagi 4 week bru g scan balik . sy delay period sebulan g scan nmpk kantung n kecik je mcm biji kacang . tp next week try guna upt yg strip lau lagi terang col kk yg berdekatan utk buat appoiment ..

InsyaAllah dah ada tu . buat masa ni jgn buat kerja berat2 . kalau dah ada masih baru lgi tu . 😍

Repeat test selang 2 hari sis.. kadang hormon kita tak sama sis, macam kakak saya lepas dua minggu delay period baru betul2 terang line upt.. mcm sy pulak sebelum tarikh period lagi dah double line terang..

In shaa Allah semoga ada khabar gembira sis.. Saya doakan sis betul2 pregnant dan baby sihat walafiat.. Aamiin..

hallo sis ...sy dah delay period 6 hari ...rsa mcm sakit pinggang tu mcm nak period ...and sakit perut jga ...mcm rsa nak period ...tpi xda dtng period 😐last period 24/10 cek upt 1 line sj😪

boleh jd hormon sis..dia Akan lambat keluar result.tunggu lg dlm sebulan..sama mcm sy anak first dulu..sampai doc bg ubat utk lancarkan period.seb baik sy x telan..alih2 upanya pregnant.

VIP Member

Sis mkn acid folic trus ye, jgn tinggal penting acid folic, cuba lg 3-4 hari, mne tau lg terang, sy 5 hari delay terang dah guna upt beli kt watson, y boleh trus cek bila2 tu

alhamdulillah .. tahniah .. baby masih trlalu awal tu .. 9w nnti klau awk scan dah boleh nmpak baby n jantung .. mcm sy ritu 3x scan bru nmpk baby 🤗

amiinnn .. semoga ada rezeki awak dan dipermudahkan segala urusan .. amiinn ❤️

InsyaAllah walau samar2 tu tp masih nampak. 1st pregnancy sy samar2 mcm tu juga. Doc kata sbb masih awal lg. Semoga yg baik2 utk puan