11 Các câu trả lời

Sy nak tny, kalau check up swasta, nak bersalin dkt gov. Biasanya procedure dia mcmana ye? Nk Kena dftr/check up beberapa kali ke dkt hospital yg nk bersalin tu ke? First time. Atau ada surat apa apa drpd klinik utk hospital yg kita nk bersalin nty?

Ok terima kasih yaaaa semua yg respond. Semoga urusan kita semua dipermudahkan 🤲🏻🤝🎊😁

VIP Member

Saya pun second baby. Saya prepare je macam first baby. Bukan ape, risau tiba2 nak nanti leceh nak balik semula ke rumah. Yg ori saya simpan dalam kereta- saya prepare yg copy je siap2 masukkan dalam file.

Baby first saya siapkan 1file dalam kerete- ic copy suami isteri , copy and ori sijil nikah. Saya buat copy sbb kalau staf hospital tiba2 nak leceh nak pergi copy dekt hospital. Jadi siapkan awal2. Kalau tk pakai simpan balik. Siapkan je 1file, jadi husband pun tak susah2 mencari

hospital yng sy bersalin x minta apa2... sy serah diri so daftar masuk wad dkt kaunter mintak ic.. then masuk wad semua refer dkt buku pink je..discaj wad x minta pun ic... ambik ubat dkt farmasi pun x minta ic. ...

hospital seri manjung perak

bawa buku pink shj. di buku pink nirse dh kepilkan salinan ic suami isteri dan salinan kad nikah. so, bawa buku shj

tak perlu. bawak buku pink dan ic awak sahaja. dlm buku pink awak pon dh lampirkan sijil nikah.

Puan boleh tampal salinan kad nikah, ic suami & ic puan

sijil nikah kena bwk masa nak daftar anak kat jpn je..hospital bawak buku pink

sy brsalin mac lepas tk perlu sijil nikah. bg buku pink ic je

sy bawa buku pink dan ic je

takperlu..buku pink je

Buku pink dgn ic je