10 Các câu trả lời

TapFluencer

Xboleh. Sy xpernh sapu ape2 minyak angin dekat bdn masa mengandung. Mmg kerap perut masuk angin.lagi2 sy jenis yg berangin dlm bdn. Tahan je la. Demi kesihatn baby jangka pjg.kita nk lahirkn baby sihat dn cergas..baca ayat al ikhlas kt tapak tgn 3x.hembus 3x..lpstu gosk2 dekat tmpt berangin..insyallah hilang. Blh buat dkt mna2 tmpt sakit. sis blh cuba jgk minum air panas2 ke. Susu kambing ke untk buang angin.

TapFluencer

takboleh sbb minyak panas tu meresap ke dlm kulit kita, takut kita selesa tapi baby tak selesa, time preggy mmg kena elakkan main area perut lg ii janin bru nak menjadi, sbb kita tak tahu sekuat mana rahim kita, lain org lain cara dia, klau rasa tak selesa sgt, rujuk doc.. biasa doc pun tak sarankan main area perut

sy pernh komen bab ni.. minyak panas mmg x digalakkn bg pregnant women. tp utk kita selesa sapulh sikit mcm yuyi tu bukn kat perut tp kat tulang rusuk kiri n kanan sikit. sapu arah bwh supaya angin keluar dri perut.. baring mengiring ke kiri.. kalau boleh minum air panas sikit dlm secwn sikit2..insyallah ok pya

jangan sapu apa2 ubat terutama dibahagian pinggang atau disekitar perut , dalam sejarah family saya pernah ada baby meninggal dalam perut sebab sapu ubat panas kat pinggang .. kalau boleh elakkan ok ☺️

kalau masuk angin, takyah sapu minyak angin. makan ubat Alucid je. saya kalau masuk angin je time pregnant memang makan alucid je. pharmacist kata Alucid tu pregnant mom boleh makan

Mmg mencabar sepanjang hamil ni, sbb x boleh sapu minyak panas spt minyak kapak ke apa, ada kandungan dia yg bahaya meresap dlm kulit. Boleh pergi farmasi tanya minyak apa yg sesuai

boleh, paling best sapu dekat belakang badan, dekat area pinggang tu.. fuhh berderu angin keluar.. tp jgn sapu bnyk2.. sapu ikut selesa.

saya dri awal kandungan sapu minyak tp dalam kuantiti yg sedikit la buat rase selesa sikit . sye selalu guna minyak fresh care

Terima kasih puan😊

tak boleh.. elakkkn area perut..

tak boleh

Câu hỏi liên quan