14 Các câu trả lời

Tgh alami nye skrg, haritu sgkut 1+ jee skali bp tinggi, kena warded smlm. Pastu kena check bp selang sehari kat kK, hari 1st check bp kat kK, kencing, sgkut protein 4+ pulak😂 refer hospital pulak. Depa takut sawan nnt, sbb dah ade tanda2 kaki bengkak, bp tinggi, sgkut protein pulak. Skrg 31w2d. Cucuk ubat mtg paru2 takut kena bersalin awal 32w. Tapi bp oky jee, protein ja masih tinggi 3+. Doakan sy & baby baik2 shj yee, harap baby kluar pum cukup bulan.

belum makan .. tapi kalau berterusan jugak rasanya doc on ubat .. saya pun ingat nak request doc untuk cucuk ubat matang paru2 baby .. sebab anak 1st saya meninggal 2 hari lepas lahir n saya darah tinggi masa hujung2 pregnancy tu .. sekarang selalu risau dengan keadaan kandungan .. baby tak gerak dalam masa 20 minit pun dah risau .. gelisah ,, macam2 lah

Selalu minum barli pure tu. Rebus barli and minum. Jangan letak gulaa. Seminggu sekali minum. And air please please please minum banyak. Biar banyak kencing. Air memang kena 8 gelad sehari. Jangan kurang. Minum barli tiap minggu untuk cuci salur kencing. Insya Allah. Saya dulu tiap kali appt mesti sangkut urine. Nurse saya yang ajar minum barli. Alhamdullilah. Lepas tu tak pernah sangkut sampai lah bersalin 🙈 Nanti sis try okay!

VIP Member

kena jg pemakanan..jika suka makan udang...suka makan sardin dlm tin kena elakkn sbb dlm tu protein tggi ..krna kenal pasti apa makanan yg puan mkn yg proteinnya tggi..mg dpmudahkan segalanya Allahuma aamiin

sya hujung2 dekat nak bersalin sngkut protein jugak sya minum air kelapa yg fresh tu tanpa gula dan elakkan mkn mkann yg protein tinggi alhamdulillah check lgi sekali dah xsngkut dah..

sy pun pernah kena sampai warded.. misi suruh jaga makan kurangkan makan berminyak sambal2.. dan sy selalu rebus air barli kosong minum.. alhamdulillah skrg dh okay

Sama dgn sy..ada protien skli darah sikit dlm urin..dh cuba byk kan minum air masak..jaga makan..smga next appt nnt check urin dh xdk semua tu..risau..

kan, samalah saya dah minum air masak banyak. sekarang awak dah berapa minggu?

Saya dri pregnant 5 bln ade protein . Smpaii 38 weeks kena induce msuk belon untk bersalin . Sy dh minum bnyk air masak semua tpi still 3+++ ,

Minum barli banyak 2.. Kalau boleh minum air kelapa tanpa letak gula... Saya sangkut jugak tapi amalkan air kelapa je

Boleh try cranberry juice. It works for me, terus takda protein dah dlm urine tapi make sure air kosong pun kena minum banyak

Sy kena juga dulu..sy minum air barli je..minum banyak2 bg kencing..

Câu hỏi liên quan