44 Các câu trả lời

mcm sy bsalin ank yg ptama turun darah...terus g hsptl terus masuk LB...masa turun darah to x sakit lngsng...tgk² dh buka 8cm...sjam lps to terus j bsalin...xtau nk ckp sakit bsalin mcm mna...sbb skjp sngt rasa sakit nye...masa baby dh dkt nk keluar baru rasa sakit.

Pengalaman saya, anak pertama. Lendir dan darah keluar pukul 9 malam mcm tu. Kita proceed je lah tidur. Then pukul 11malam air ketuban pecah. Terus ke hospital, check jalan baru 2cm. pukul 3 pagi admit sebab air ketuban dah keluar habis. Bersalin pukul 12 tengahari.

VIP Member

Hi, tanda bersalin saya dulu air ketuban leaking. Pergi hospital 2100,check dah 4cm terus admit labour room. Esok lepas zuhur selamat bersalin. Masa untuk bukaan tu tak tentu, Puan. Ada yang within 24 hours ada yang lambat sampai berminggu.

saya dulu turun darah tp x rasa sakit. g hosp doc check dh buka 1cm. tp tarikh due lg sebulan. baru 34 weeks masa tu. warded terus. check lg few days later, air ketuban dh makin kurang, baby dh kurang aktif n breech. operate terus 36 weeks.

Saya anak 1st dulu turun darah dan doc suh balik sebab baru 2cm. Lpstu esoknya pecah air ketuban. Seluk pon baru 2cm tapi serviks lembut dia kata. Kena tahan jugak sebab air pecah. Lama2 baru contraction datang

Based on my exprience, darah turun 3 pg. 5 pg baru sakit contraction. 6 pg smp hosp dah 7cm 9 pg bersalin. Sbnrnya nya sis ni semua experience masing2, just doa n kuat ya moga dipermudhkan urusan n baby sihat

sya suda 2 hari kluar lendir coklat,,smlm lndir pink2.. slpas 5jam baru sya p hsptl.. ni pun tak ada contractions lgi 😅 skrng dh 12jam dlm wad.. masi xda contractions 😌😌 bukaan masi 2cm dri smlm..

sy pernah ada pengalaman anak kedua ada turun tanda lendir & darah dalam 5hari..hari ke 6 camtu baru contraction kerap dan terus ke hospital.. bukaan dah 6cm dan dlm 10min dah bersalin

mesti akan rasa Ika,rse dia sakit sgt2..tp sy byk kan bergerak contoh nya berjalan..time sakit tu dtg sy berhenti kejap,mengucap..hilang jalan balik smpi rse ada benda dekat bawa tu..cm ada benda je..

Misi suggest suruh bersama dgn suami, salah satu cara utk cepat bersalin, sory tau, sy share apa yg misi suruh, air m*ni suami tu ada apa entah untuk cepat bersalin. Tp sy x buat pn 😅 x larat dh

kalau pengalaman saya sis.. anak ke 3 saya turun darah sdikit.. 2 hari cam tu.bru g hospital. sakit dia rasa memang dah tak tahan.. sampai berdiri tak dapat. pegi hospital full cm terus beranak..

Câu hỏi liên quan