6 Các câu trả lời

Memula saya pun macamtu sikit sikit je nampak lendir coklat lepastu ada merah jambu, pergi klinik swasta, memula kata normal. Tapi berlarutan setiap hari sampai 4 hari straight. Saya pergi balik klinik tu then doc buat surat referal jumpa doctor pakar. Saya baru pergi jumpa doc pakar tadi Alhamdulillah baby okay dah 8 minggu cuma doc scan bawah nampak ada sikit bleeding. So doc bagi ubat kuat rahim ☺️ better awak pergi jumpa doc pakar terus. Saya doakan yang baik baik untuk awak! Doakan untuk saya juga ya! 🩷

sy wktu prgnnt 6 week keluar tompok coklat sikit sikit saja. sy tak rasa itu keputihan . keputihan patud putih la kan? sy direct ke emergncy hosptal and doctor seluk dalam . threaten miscarriage. dktor suruh balik dulu. malam kejadian sy rasa sakit perut mcm senggugut. pagi tu keluar darah warna merah fresh. pegi emegncy skli lagi. and yes keguguran complete. so awak kalau coklat coklat mcmtu pegi je cek , jangan buat andaian sendiri. biar doktor cek.

tk normal yunk. keputihan masa pregnant yg normal warna putih susu dgn transparent jee. kalau warna coklat,keputihan campur darah pink, keputihan terlampau byk , keputihan yg warna hijau,keputihan yg sampai rasa gatal cpt ii gii checkup yunk. lagi ii awal trimester nii kena betul ii jaga kalau rasa mcm pelik jee terus gii checkup. sy dulu sekali ada keluar masa 4w cpt ii gi check sbb risau. pastu terus sy ambik langkah jaga ii tk buat kerja berat ii

awak tak boleh conclude benda tu normal sbb awak baca dr google. awak kena refer doctor. doctor je boleh nilai dn advise awak benda tu normal atau x. apa2 discharge yg keluar seperti spotting atau bleeding adalah tak normal. segere rujuk doctor. jgn biar berlarutan. kalau penempelan hanya ada pada masa 4@5w. dlm 1@2hari

maaf sis spotting coklat bukn normal ye.. tu salah satu tanda ancaman keguguran.. sy mengalaminya mase 11w.mula2 coklat n then kuar fresh blood.. terus g emergency kena tahan wad 3h2m.dr pantau.. alhamdullilah skrg da 20w.dr bg ubat kuatkan rahim selama smggu .

Better jumpa doc sis. Sy firstmom w6 ada spoting berlarutan sminggu. W7 sy gugur.