18 Các câu trả lời

Hi mommy! Pengalaman saya, scan masa 19 weeks, doctor kata girl. Scan kali ke dua and ke tiga, baby kepit tak nak tunjuk, tapi sonographer kata maybe girl. Sama pengalaman macam awak jugak, mertua sangat excited nak dapat cucu girl sebab sekarang ni cucu semua boys je. Tapi bila saya re scan kali ke empat masa 21 weeks, terang-terang nampak bebird. So boy lagi lahhhh. Kesian dekat mertua mengharap cucu girl. Tapi kami husband and wife tak kisah pun gender baby, sebab dah lama menanti cahayamata. Saya suggest awak repeat scan after 20 weeks. Just in case. Saya recommend awak pergi scan di SONOVISION. Dia ada banyak cawangan. Scan dia sangat terang and sonographer dia very professional. Kejap je boleh nampak gender baby. Awak boleh je google, nanti tengok website dia. Harga pun boleh tahan, tak mahal sangat. Sonographer saya haritu cakap, kalau setakat nak tengok gender, buat 2D sahaja cukup. Kalau results salah, bantu boleh redeem balik duit scan haha.

sy dlu msa 18-19minggu doktor scan cakap girl , suami nk sgt boy ank sulung dia , msa 26weeks sy buat 5D detail scan terpampang pistol diaa alhamdulillah seeonok sgt suami msatu , brg brg pun trus beli ikut gender , due lagi 2mggu , harap harap mmg ditakdirkan rezeki kami timang baby boy kalini 🫶🏻🤲🏻

saya pulak setiap kali scan baby mesti meniarap. Tak dpt nak tengok gender dgn betul. Nak buat preparation pun teragak2. Tapi takpe. Beli color unisex je dulu. Cuma abang2 dan ayahnya lah excited nak tahu gender baby either boy ke girl dan dorang semua berharap girl sebab takde bunga lagi selain ibu dalam family. Hihi. Saya dah 26w.

Ni nampak mcm girl. Kalau anak saya mmg nampak pistol dia 😂 Tapi bila nak buat 5d scan dia kepit pulak. Sekali scan je tu nampak pistol. Baju semua dah beli baby boy ni. Harap2 betul2 boy lah sbb suami n ayah mmg nak sgt boy 😂

Situasi sama mcm sy tadi. Doctor susah nk confirmkan. Td check nampak mcm burger. Tp doctor kata, kadang blh jd bila kluar boy plk. Sbb sy bru 19w3d. Tggu mggu ke 26 ke atas scan lg 😬

nanti double confirm buat 5d scan. sbb genital part baby complete dlm 21w kalau tak silap. apa2 pun, kena tunggu baby keluar juga

Kalau scan girl ada kemungkinan keluar boy. Kalau scan boy baru boleh confirm itu mmg boy. Better sis rahsiakan je gender dari mertua. Bgtau je tak cek gender

tp x jgk awk .. sbb ada jgk kwan mak sy... ank empat org(tp bknlah kmbar)... msa scan smua boy.... skli kluar... smua girl😅😅😅... sy plak.. msa scan hri tu... mmg nmpk boy .. tp rmai yg ckp.... bkn boy... msti girl... bidan pon kata gitu... tp x thu la.. kluar nnty boy ke girl... tggu dn liht je laa😅😅😅

Mcm saya 15 week scan biasa, nmpk girl2, mcm tak caya ,n scan balik masa 21 week for detail scan sama gnder girl..n 23 week scan for 5D, sama jgk gnder girl..

kalau dri awal scan dah detect boy,biasanya kluarnya mesti boy.. tp kalau girl ni dari awal detect girl,tak semestinya girl 😂nnti awk repeat scan lagi.

hehe sy hri tu masa 28 weeks scan girl tp was2 jugak jdi 31 weeks sy scan kt klinik swasta nk tgk jantina tetibe jelas tunjuk boy hahah 🤣