8 Các câu trả lời

saya 7bulan bru start snack mommy .. 6bulan bagi dia main2 dulu rasa benda baru .. tp boleh je nak perkenalkan buah2 .. buat puri, atau buah potong kecil, masuk dlm feeder yg boleh kluar sikit2 tu .. 7 bulan saya start bg snack, puding buah, aiskrim2 buah (versi baby) bukan aiskrim yg jual dkt kedai 😬 .. bagus tau kasi yg sejuk2, nak nak lagi baby tgh fasa tumbuh gigi, bg yg sejuk dpt legakan gusi dia .. n utk vco, xletak pun xpe .. letak tuu untuk elakkan sembelit utk baby .. sbb baby yg baru start makan, mesti ada benda yg dia xboleh terima, jadi dia akan buang melalui najis .. klau letak vco insyaAllah kurang sikit sembelit nya 🥰

Ohh okk.. Tq bgi tips 😊

My kid started on her 1st day. 1x porridge, 1x fruit as a snack (dragon fruit, apple, banana, sometimes avocado). Ni menu masa 6 bulan. 7 bulan ke atas dah pelbagai. Sumber lemak ni pelbagai jadi VCO tu tak wajib. Antara sumber lemak yang lain minyak sawit, santan, unsalted butter, etc. Awak ada FB tak? Follow la Happy Baby Food Malaysia. Ilmu pemakanan untuk baby

You're welcome. Yang cakap tu mostly followers group. Awak semak kat nota ulang kaji daripada admin sendiri. Ada mentioned pasal kategori makanan dan maksud complete meal.

Sy bg mse 6 bulan, minggu ke 2 dh bg. Awal2 bg buah. 7 bulan dh pelbagai kan. Sy tukar snack dia in between buah dan protien sbb nak naikkan berat baby. Vco tak wajib. Ikut kemampuan sis. Selain vco, sy bg minyak msk atau Unsalted butter, ghee. 😊

Tq share info 😊

sy bg snack masa 7 bulan sbb 6 bulan baru nak bagi pengenalan rasa makanan. tak letak vco pun takpe. tapi kalau nak naikkan berat anak boleh je bubuh olive oil/unsalted butter 😊

I see.. ok, Tq 😊

Anak saya untuk permulaan, 1x main meals (bubur), 1x snacking (buah-buahan). Vco tak wajib, saya letak minyak masak je. Umur 7bulan, saya dah bagi makanan lengkap dan menumis.

Saya letak selepas dah siap.

sye bg anak sye snacking ble umur 7 bln.. yes bskut2 yg jual kt pasaran tu.. skadar nak ajar anak pegg & msuk mlut.. penah try buah tp buah licin, anak x nak pegg..

anak sy dh 7m baru selit snack buah2 sbb makan berat dia pun 2sudu jd kalau bg snack tak cukup plk portion harian makan utama dia.. vco tk wajib

VIP Member

tak wajib letak vco.. buahan boleh biskut bby pun blh bg bby gigit2