7 Các câu trả lời

sy Pon breech sis.. mmg rs tendang kuat kat bahgian bawah. sakit selalu kat situ. lgi2 kalau time nak kencing,bby plk tndang kat bhgian situ mmg terus rs xboleh jalan dh sbb nk trkucil terus.😂 sy jarang rasa bby tendang kat bhagian atas. tunggu 36w nanti ad appointment pakar. harap2 sgt baby pusing sndiri. kalau tak,kene Caeser plk.ramai ckp bnykkn sujud. nnti lah nk try bnykkn sujud tu. tapi sy solat Pon atas kerusi sbb xlarat😅. buat posisi sujud time atas katil jela ye

sis sama dengan saya masa scan 26w kepala bawah pastu scan kk 30w dia melintang pastu minggu lepas nurse tekan² keliling perut dia kata mcm dah pusing bwh . tp saya rasa kejap dia kick kiri kanan perut , kadang sedu dekat bwh ari² saya pun confuse kedudukan dia skrg . ingat weekend ni nak g scan luar dulu . sbb appointment hosp ngam² 37w nanti risau gak kalau dia tak pusing . org kata kalau kepala ke bwh kelengkang sakit . saya dari 26w dah rasa sampi sekarang

Anak saya masuk 28w kepala dah di bawah, dan setiap kali scan dia x pernah dah berubah stay dekat bawah je. Saya perasan, start kepala anak di bawah tu, celah kangkang saya sakit sangat makin bertambah week makin x tertahan sakit dia. masuk 34w+ nak bediri tu sampai menangis haa tu je la yg yakinkan sy kepala anak dah stay dekat laluan.. nmpk komen2 lain sujud selalu tu pn boleh bantu anak pusing masuk laluan..

Ye tu salah satu tanda, even nurse dan dr pun kata sakit celah kangkang tu sebab kepala anak dah masuk laluan.. mgkn awk rasa nyilu2 dekat pundi kencing tu sbb kaki anak dekat bawah kot siap dgn pakej menandang pundi kencing 😆 apa2 pun semoga dipermudahkan ye awk. Kepala anak di atas or di bawah tu bukan penentu utk kita dpt melahirkan normal or czer. Anak saya even dah masuk laluan pn tetap jg emergency czer sbb detect baby kecil (iugr) masa tu. Syukur detect awal, kalau x mmg lemas la anak saya kat dlm perut tu.. Skg baby dah 2bulan lebih membesar dgn sihat biarpun masa lahir 1.66kg je. hehe

Kalau sis rasa gerakan dia lebih bnyak kat bawah, maknanya baby breech, sbb sy sndiri rasa bgtu dari 32w baby breech, kalau sy terjaga subuh atau nak bgun pagi, baby aktif d bawah perut belah kanan. Gerakan kat atas tak pernah rasa baby tendang kuat, masa breech. Skrg dh 37w baru buat ecv syukur alhamdulillah kepala baby dh kata bawah, sy rasa gerakan dia lebih banyak kat atas sbb dia tendang kuat 😆

Bgi sy tak sakit juga tapi tak sedar air mata mengalir 🤣 buat ecv tak lama, sbb dua org doktor yg tlg pusing kan, lepas esoknya tu baru rasa isi kat perut kita sakit sbb bekas kena tekan buat pusingan baby tu. Sis jgn risau tak la sakit mna pn, semoga dipermudahkan urusan. sy warder 1 hari je, utk doktor pantau jantung baby.

TapFluencer

sy da 36weeks + dah. baru2 ni gi cek up kt kk. sy maklum kat nurse, kdg2 rasa sakit bhgn pundi kencing. nurse kata kepala baby bawah dah tu. nurse cek perut kite. then jmpa doktor, doktor pun akan cek perut kite dan scan kedudukan baby dan air ketuban. kepala baby dah kat bawah. lega rasanya lepas tahu kedudukan baby mcmn.

Sis..tips nak turunkan kepala baby ke bawah, kena banyakkan ambil protein. Sebelum kena serah diri, atau checkup semula, sis cuba ambil 3-5 biji telur sehari sampai lah scan balik nanti. Cuba jgn skip. Dalam masa yg sama bnyk kan buat sujud. Pujuk baby dan lain2 tips. Yg penting sis double kan pemakanan protein utk baby ke bawah. Insyaallah..

Ni da ikut tp bkn sbb tips nak pusing kan baby. Ni dietitian yg suruh doublekan protien intake. Sudah nya berat naik 2 kg dlm 2w lps tukar menu mkn 😂

saya masa scan haritu 34weeks kepala baby masih diatas saya firstmom memang nak sangat bersalin normal.. saya pun mcm awk juga kadang rasa mcm baby tendang dibawah kadang terasa dia tendang dibhgian perut kiri hmm.. harap sangat baby akan berpusing kebawah

Câu hỏi liên quan