16 Các câu trả lời

Tak boleh telan ke? Saya ni mmg sejenis dari dulu tak reti nak telan ubat. Tapi saya kunyah ubat hahahahaha dah jadi biasa kunyah ubat. Org kalau tengok saya kunyah ubat memang berkerut lah dahi tapi nak.buat macam mana saya tak reti telan. Memang tak boleh nak telan ubat rasa nak tercekik 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Bole je xmkn ubt,pilihan d tgn sis..tp sediakah sis dgn sebarang risiko kpd baby nnti.?????Ade byk cara kalo sis xboleh mkn ubt,minta nurse tukar ubt,telan dgn air oren..mkn sblum tdo..jgn kosongkn perut..nnti snng muntah,prut dh msuk angin..

Adakalanya ada ubat yg tak boleh saya telan seperti biasa. Jadi saya amik inisiatif masukkan ubat dlm kismis hitam then terus telan dgn minum banyak air. So far, alhamdulillah itu yg terbaik dr skip ubat sbb bimbangkan kandungan jika skip

Bkn blh tak blh.. Ubat tu utk kebaikkan baby. So, nak kan kebaikkan haruslah berkorban sis. Hehe. Jumpa doc, nnt tukar ubat ke apa..

Klo tak blh mkn ubat kk bgi try mkn yg beli kat famasi...sbb saya mcm tue jgk...skrg mkn iberet...tpi kene tanya doc dlu

Xboleh.. Kene makan.. Consult doc ok kalau x sesuai.. Dia blh consult jenis lain. Tp kene makan, untuk baby..

VIP Member

Tak boleh sis. Kena makan juga. Sis dapat ubat apa ye? Sbb lain ibu mengandung, lain ubat yg dia bg.

Saya boleh telan folic acid je sebab dia kecik kalau yang besar x boleh nak telan

Super Mum

Saya muntah2 pun ttap mkn ubat, sbb kesian kat baby tk dpt vitamin nnti.

Kena makan jugak...cuba telan ubat pastu minum air sunquick ke..

Câu hỏi liên quan