389 Các câu trả lời

sya dah 38w 4d due saya 9/9 , 2 hari lepas sya ad jugak memulas perut n pinggang tapi takde kluar darah apa" pun .. sya takde pun p hosptal mungkin dia nak ajar" je baru .. skrng ni ad mase sakit perut la apa semua ad😅 doakan saya di permudahkan bersalin n cepat bersalin ye ibu" xmau sampai overdue 😔 mintak" dia keluar sebelom due atau tepat pada due dia 🤲😘 aamiin" 💖 #anakpertama🥰

Aminnn ya rabbal’alamin

Saya 38 minggu 4 hari, sebelum tiga hari ni kerap mengeras tambahan kdg ada sakit pinggang tp blh tahan, semalam 3 kali memulas membuang, hari ni gi kk check, scan baby dah border line dah 3.4 kg. Gdm on diet. Due date saya 26/8 tp jika xde tanda bersalin serah diri selewatnye 25/8. Sekarang nie saya takut nak makan pulak. Mgkn scanning result tak accurate. Tp still nervous. Anak kedua nie semua symptom tak sama. Bila mengeras ni tak tahu nak bezakan true or false. Kejap kerap lepas itu hilang. Penat rasa dan terasa ada pedih panas kat ulu hati..kat leher pun ada..sejak 3 hari ni. Sekarang doc kata jika ada symptom mengeras kerap 10/5 minit atau tanda lain terus gi hosp jangan tunggu lagi. Balik je dari kk saya menunggu belum ada tanda mengeras pulak dah.. Doakan saya agar dipermudahkan yer kawan kawan. Moga allah permudahkan bersama amin ya rabbal alamin.

saya sis, 38week 4day, mengeras time kita byk aktiviti, nk kncing, ari2,pinggang n rasa sengugut dtg dan pergi..due 30.5.. xtaw lah bilanya nk kluaq, saya gdm diet cntrol, klau xmau kluaq 39week/40 kna serah diri.. ank sulung kud, ramai kta lmbt skit kluaq, semoga semua ibu2 dpermudhkn bersalin n positif sllu yaa..😍😍

tgk la tahun bila post ni 🤣🤭 alahaii yg komen rasa pelik week n due tt... 😝🤣🤭

sy pn 38w 5 hari.ada sda darah kluar lendir2 pergi emgncy nurse suruh admit tp sy refuse,doc pn adv blk rumh dulu excercise jln2 ka2 bukaan bru 2cm.sbb chck ctg baby doc ckp okay tp ada tnda contraction sda baby blk2 mgeras kurg aktif.jd isnin ni doc suruh serah diri tpksa induce.Doakn sy ya semoga dipermudahkan sy bersalin semoga baby selamat.Aamiin.

moga dipermudahkn bsalin Puan.

sy 38minggu 5 hari anak ptama,masih aktif lagi ke sana ke sini bkerja,bby dlm perut pun bgerak aktif smpai nyilu2 rasa ..so far jalan makin slow,blakang punggung ada sakit2 mgkin sbb byk bgerak..tapi tanda2 lain belum ada lg..smoga dpermudahkan semua,nebes jga lah...counting days..

Sama la.. 🤭.. konon merayap mall hari2 nk bagi bby kuar awal ke.. Tapi kaki lak letih.. 😂 Bby golek2 lagi.. Xpela.. Blum mase la tuh.. Hihi.. Tunggu je dgn tenang..

Saya genap 38 minggu harini.. kalo ikutkan tanda bersalin (darah@ lendir@air ketuban @kontraksi )blm ada tanda.. cuma saya rasa perut mengeras, kdg2 rasa mcm berat bhgn ari2. Terasa perut mcm dah turun,n trasa bulat kpala baby bhgn pelvik..

sama la aku dari jam 2 mlm perut sakit sampai ke pinggang blum ada tanda² kluar

38 weeks 2 day.. bangun pagi lps kencing tiba2 air ketuban pecah sama lendir putih mcm air kelapa . sempat mandi lagi lps tu leaking ketuban sama lendir darah .. seluar terus basah ..malam tu sdh ada tnda balik2 ke tandas kencing pastu ada bunyi poops .. pagi2 pecah ketuban dlm jam7.30am tapi xda rasa apa2 kontraksi , jam9am dtg hosp cek bukaan sdh 2cm ..lepas nurse seluk ,baru dtg kontraksi tiap 5 minit.. skrg ni tunggu bukaan mau bersalin 😊sakit jgn ckp lh . anak first

sy pn dh msuk 38w,dn start smlm rsa nk melepas buang air bsr tp tk jga kuar2 rsa perut sakit mcm sengugut dn mengeras tu pn ada tp blum jga trun tnda2,sbb skit dtg skjp pastu hilang pastu dtg blik..ready2 sjalh ni ibu,nebes ank pertama.

sama la saya pun bgitu jga sis

Saya 38 week 5 hari. Lately saya kerap sgt sakit sebelah kira atas pinggang belakang. Sakit yg menyucuk nyucuk. Sakit mcm nk rasa nk patah pinggang. Sehari boleh dikatakan byk kali smpaikan baring sakit, duduk pon sakit. Kencing pon rasa sakit/nyeri. Sakit kt ari2 dgn tulang celah kelangkang tu. Due sy 6/6..tapi sakit tu skrg dah makin kerap😂

sama la due date kita,tapi sampai skrg da 39 weeks 5h bby suka dduk dalam perut🤭😁

Sy pn 38w1d.. hri sbtu 6/8 kne serah dri sbb tekanan drah tinggi.. doc nk induce 7/8 katanya. Tp bila cek jalan still xbkk lgi.. tp Alhamdulillah tekanan darah dah okey jd doc bgi balik rehat kt umh.. katanya suh dtg balik 13/8.. Inshaallah 14/8 dh kne bersalin. Kne bersalin 39w la kiranya.. Semoga dipermudahkn urusan Nt & xde sampai kne induce laa.. Aamiin

Câu hỏi liên quan