16 Các câu trả lời

Saya kena 2 kali. First sbb bmi lebih 30, umur lebih 25 tahun & ada family history jgakk. First trimester kena minum sekali. Alhamdulillah tak sangkut. Kali kedua kena minum pada 5/12 (selasa lepas). Tngh tunggu results. Harap-2 tak sangkut jgakk. Skrg dah 29w2d.

TapFluencer

Saya xde risk tp sbab umur lebih 25 je sbab tu kena minum. So saya minum skali je masa kandungan 25w. Pastu xde dah smpai dah slamat bersalin. Tp klau berat naik mendadak akan kena suruh repeat minum, or klau ade risk masa preggy pun slalu minum 2x…

kalau high risk 2x, kalau tak sekali je. waktu buka buku pink tu nanti nurse akan ambil family, medical history etc. waktu tu kalau perlu buat 2x dia akan cakap. kalau nanti berat naik mendadak pun akan buat 2x juga, kalau doktor suspect GDM.

hari lain2. selalunya dia akan buat pertengahan/hujung 1st trimester sekali, awal 3rd trimester lagi sekali.

Bmi lbh 30 tu ye. Berat naik mendadak pun iya. Sy 2 2 tu. Berat mmg naik mendadak sepanjang pregnant. Siap suruh amik bp selang sehari. Smpi bersalin semua normal, dh bersalin plak bp asek tinggi sebab x ckup tdo dan penat sgt

Atas 25 kena mnum sekali air gula, ada risk or family history ada kencing manis akan mnum 2 x, berat naik mendadak pun akan d mnta mnum kali kedua, n ketiga jika perlu

Lain2 hari sis, biasanya ujung trimester pertama (yg mnum kali pertama) n kedua dlm tgh2 trimester kedua 22-27w(2nd)

sy kena minum 1x je..sejarah family smua xde kencing manis pnyakit high risk pun xde..lepas mnum air gula tu..bacaan normal..jdi xperlu ulang kali ke 2..

sy mnm jgk 1x wlaupun umur kurang 25th..no risk..Ikut tmpt rsanya..mcm tpt sy asal mngndung dia wajibkn mnm air gula sib baik xsangkut..

Saya kena minum 2 kali di trimester 2 dan 3, reason berat badan naik mendadak . Walaupun umur bawah 25. Alhamdulillah normal

di KK wajib 2x. lbh drp 2x jika perlu di swasta wajib 1x. dipengaruhi juga faktor latar belakang n kesihatan semasa.

Setakat ni da masuk second trimester takde kena minum air gula Sejarah family takde kencing manis dan umur atas 25

Câu hỏi liên quan