13 Các câu trả lời

You ada eating disorder ke? I pun underweight jugak dulu and i have eating disorder. But supplement takboleh simply consume during pregnancy and tak digalakkan. If you boleh makan noodle je, makan je dear. Kalau tak pun, ambil banyak protein. You boleh explore cuba tukar, makan chicken grill/ chop ke, campur dengan salad. And makan buah. Just sekarang ni, you kena ready jadi ibu. Betulkan mindset, and cuba makan walaupun kuantiti sikit. Kalau baby tak dapat nutrition secukupnya, baby boleh jadi premature and kesian baby tu lahir tak cukup zat and might ada health complication nnti. If you need help, you boleh cuba jumpa dietitian masa pregnant ni. Get consultation and advice. Hope all is well, and i hope you will go through this stage for the sake of your baby. Take care dear

Tq sis nasihat.. yup sy mmg nk paksa mkn demi baby sihat.. sbb tu stress tu terpaksa mkn wlopon x lapar. Sejak pregnant ni mkn bihun satu portion pn x habis. Kne 3 kali mkn bru habis sbb x selera. Sy x pasti eating disorder tu camne.. just mmg dr dulu x bleh mkn byk. Kalau mkn lebih sikit mesti sy akn muntah..Syukur la sjak pregnant da takde muntah2.. sy akn cuba cadangan sis utk jumpa dietitian tu.. hopefully ok lpas ni.. tqsm sis

TapFluencer

sama macam saya. memang susah nak makan. lagi lagi breakfast. berat saya selalu menurun haritu elok 42kg turun 36kg. bila naik sikit akan turun balik. mcmtu la. masa pregnant pun last berat saya 50kg ja daripada 37kg. pastu lepas bersalin 45kg sekrg turun daa 38kg. mcmtu laa asal naik je tak lama lepastu turun. heavymeal saya masa pregnant mmg sekali ja. kkdg kalau tkde mood tak makan langsung heavymeal (jangan tiru aksi ini 😂). saya akan lebihkan buah , biskut , yogurt , susu. susu pulak saya tak boleh minum yang HL tu, susu kambing apatah lagi. jadi saya minum susu almond. supplement kene refer doktor. sebab tak semua sesuai

TapFluencer

Ok la tu sehari skali heavy meal.. saya pun dari kawin smpai dah preggy pun sekali sehari je heavy meal. Slalu lunch je saya mkan heavy meal. Bfast kadang mkan kadang tak mkan pun maybe cereal ke susu ke mcm tu la. Dinner im more to mcm salad ke, bake capsicum ke, or vegies dips. Tp saya bnyak add on fruits and nuts in between meals. Alhamdulillah nak masuk 7 bulan pregnant ni berat naik 7kg by far. Sbab alahan xde sngat kan. Masa awal pregnancy je alahan tp tak teruk sbab still blh mkan..

Yup sis sehari 1 heavy meal je time x pregnant. Skang ni makin x berselera so sy bleh mkn buah n salad je.Tq sis share menu ni, sy akn cuba follow.. sy mmg nk paksa mkn demi baby sihat 😭

saya pun underweight sebelum pregnant, sejak lepas pregnant sampai anak dah 1y ni baru merasa bmi normal.. bg saya sendiri, supplement tambah selera ke apa mmg tak membantu pun.. sama je mcm tak mkn supplement.. anak tak cukup nutrisi masa dlm rahim ni bahaya, nnti tak membesar ikut umur dia, dan blh pengaruh lepas dia lahir nti jg. baby kecik tak membesar nanti kena bersalin awal, induce.. 💆‍♀️ so nak tak nak kena makan elok2

klu bab x de selera mkn tyme preggy nie memg sume mak2 lalui.. walaupun zmn x preggy dlu kaki mkn.. Ble preggy bdn kte da lain.. kte kne bkenalan blek ngn diri kte.. ape yg kte bley mkn.. ape yg x bley.. so xde nsihat pape, mlainkn keep on makan.. cri la menu2/mknn yg awak ske.. kuantiti kerap tp sikit pun xpe..

pregnant tak boleh suka² ambik supplement sis . kena tanya doc dulu . bg saya bab makan ni sis mkn jee mcm biasa apa yg sis rasa nak mkn . jgn tak makan langsung . yg penting apa yg sis ambik tu benda yg healthy sbb baby tgh nak membesar perlukan nutrisi . mee or bihun pun takpe sbb tu pun karbohidrat mcm nasi jugak

sis tgh pregnant berapa minggu ? masih awal trimester ke ? kalau awal trimester mmg normal selera takde tp kena mkn jugak sikit . minum susu

sama lah dgn saya. sy mkn kurang... tgh pregnant lg xde selera nk mkn... tp sy pakse jugk mkn walaupon xde selera.. asalkan makan.. smpai mak mertua kate sy xcukup berat nk bawak baby nty

Awak makan je macam biasa , janji cukup lengkap nutrisi heavy meal awak , jgn suka2 ambil supplements, makan buah sayur kerap je 😁

Sama la awak saya jenis tak suka makan heavy meal jugak, dah pregnant ni asik lapar terpaksa la telan je sume menda even tak berselera

Memby sis letak high expectation pada diri sis, makan apa yg sis rasa lalu nak makan asalkan cukup nutrisi.

Câu hỏi liên quan