11 Các câu trả lời

Klu period tk teratur, kemungkinan besar kandungan tu baru 1-2 minggu atau senang cerita tk selari dgn LMP. Teruskan mkn folic acid dan repeat scan lepas 3-4 minggu, selagi tk ada turun darah. Ni dr pengalaman sy sendiri juga, upt positif pastu kira from LMP mcm dh patut boleh nmpk kantung, tp scan atas bawah pun kosong je. Lepas 4 minggu repeat scan, baru nmpk kantung 5w1d tp ikutkan time tu patutnya sy dh 8-9w klu based on LMP. Utk period tk teratur mmg kena ikut usia kandungan yg dpt dr scan (lepas dh nmpk kantung, isi, dan bunyi jantung).

Alhamdulillah, semoga jwpn sy membantu. Sy cuma kongsi berdasarkan apa yg sy pernah lalui dan jwpn yg sy dpt dr doktor 😁

Sama sy sis.. Masa 5w sy dah g KK utk scan.. Dktr nmpak kantung 0.8cm.. Masa 6w sy ada keluar cklat2 sikit.. Pi klinik biasa sbb risau.. Sekali dktr clinic tu kata tak nmpak kantung..dktr kata incomplte miscarge.. Lg la jadi double risau dibuatnya😢 tp sy cuba positivekan diri sbb takde bleeding ke apa.. Tunggu apomnt KK 7w next week utk repeat scan.. Doa semoga ada rezeki utk sy.. Dah 10kali gugur ni.. Sabar menanti baby yg sihat.. Semoga Allah izinkan dan kabulkan impian kita semua utk jd ibu☺️

sory nak tanya.. 10kali gugur doctor takda suggest atau cakap apa2 ke ye? atau check apa2? just nak tahu sbb 10kali tu dh byk kli jugak kiranya... kuat betul sis tempuh.. sy gugur 2kali pun, tp gugur yg latest ni plg terasa (sbb dh scan apa semua), rasa down teruk jugak...

sama macam saya . period tak teratur..31.12.21 digital tulis saya mengandung 2-3 week. xcited scan. tak ada. isnin lepas saya test lagi pakai digital blue tulis saya dah mengandung 3+ week. maksudnya ada pertambahan minggu.dah scan tak nampak juga. saya cuba positifkan diri. saya anggap baru preggy 5minggu plus macam tu.saya tunggu 3 minggu lagi untuk scan semula. doakan ada rezeki saya.

sis sama macam saya. scan 7 minggu taknmpak kantung tapi positif. doc kata , jumpa 2 minggu lagi , scan semula. alhamdulillah ada. awak positif je k. saya pon alami perasaan yg sama macam awak haritu. awk maintain makan folic acid. jangan buat kerja berat2. Doa banyak2 k 💕

Terima kasih awk

Sis tunggu dalam 2 ke 3 minggu lagi. Inshaallah baby ada. Macam saya period tak teratur jadi doc tak kan kira dari tarikh period, doc ukur kantung baby untuk tahu berapa minggu usia kandungan. 😊

sama macam saya 8 minggu aritu scan xnampak apa² upt samar dan 24 aribulan ni scan sekali lagi doakan saya ya semua semoga ada sinar kejaiban kepada saya dan suami tahun ni #anakpertama

xd rezeki scan memang xd apa

InsAllah moga ada rezeki awak..sy mula2 pom scan bawah xnampak ape..patutnya dah 7week time too..tggu 2week..g scan Alhamdulilah nampak jantung 6week 5day

Period teratur tak? Kadang2 sbb waktu subur tak tentu, so proses lekat pun jadi lambat

Period tak teratur sblm ni..

Insyaallah ada nanti repeat scan lagi ye sis doa yg baik2

Amin. Terima kasih

byk2 berdoa sis..insyallah ada mungkin dia tersorok..

Insya Allah.. Amin

Câu hỏi liên quan