16 Các câu trả lời

VIP Member

Untuk naikkan bacaan hb, saya suggest sis makan ubat yg kk provide untuk ibu mengandung sekali dengan vitamin C Untuk vitamin c pula, macam saya, saya bancuh air limau kasturi sejag setiap hari dan simpan dalam peti. Saya minum setiap kali dahaga, dan paling penting setiap kali lepas makan vitamin yg kk provide. Macam saya, saya makan zincofer dan iron tablet. Iron tablet tu saya makan pagi2 lepas bangun tidur, dan zincofer waktu malam. Pasal minum air limau tu, nurse kk yg suggest kat saya. Sebab boleh tingkatkan penyerapan vitamin kk bila ambik dengan apa2 vitamin C. Contoh air limau. Saya in sepanjang 1st, 2nd dan 3rd trimester kena anemia in pregnancy (bacaan hb less than 10). Tapi alhamdulillah, lepas amalkan minum air limau kasturi lepas makan zincofer dan iron tablet, bacaan hb saya naik walaupun masa tu dah 3rd trimester, alhamdulillah sangat. Saya no longer anemia in pregnancy. Sis boleh lah try minum air limau kasturi macam saya. InsyaAllah bacaan hb naik 🤗

air lemon blh x sis? sbb sy mnum lemon tp cek hb still 10.1 td

Saya xtahu apa saya makan sampai HB saya mesti range 12.7-13.9. Saya cuma makan folic acid tepat pada waktunya iaitu 9.30am-10am.. Then saya memang langsung xminum teh/cofeee/milo atau 3in1. Manis2 tak minum... Makan sayur banyak and nasi. Buah jarang makan... Sebab tu la suspek gdm.. Kihkihkihkih... Maybe sis boleh try makan ubat naikkan darah tu pada waktu y sama setiap hari...sebab saya mmg xdpt obimin or iberet, nurse bagi folic acid je...

VIP Member

Saya tak makan vitamin doct bg, tpi saya amalkan makanan sihat, makan makanan berdarah seperti daging, kerang, dan sayur sayur makan bayam, kangkong, dan macam macam and buah saya makan kurma, jambu batu. Alhamdulilah saya skg pregnnt week 19, HB sangat cantik tak turun dri awal prgnnt smpai skg.

Ye sama lh. Skrg mkin naik 13. Alhmdulillah

Sebelum pergi klinik, isi perut dulu. Nurse ckp perut kosong pun salah satu punca HB low. Hari biasa sy makan ubt waktu malam tp hari check up, sy makan ubt 3jam sebelum waktu temujanji. Cukup 2 jam, sy makan benda berat. Sementara nk sampai klinik, sy minum jus. Cuba lah..

Cara mkn n wktu bila sis mkn? Sbb seeloknya pagi wktu perut kosong. Bdn lebih mudah serap. Lps tu susu kena jarakkn minum. Mcm sy terus kurgkn minum susu. Bkn setiap hari minum susu. Pantang teh n kopi. Sy amalkn cara ni hb dpt naik.

Klu saya doktor suruh makan iron tablet tu 2 biji setiap hari.. mmg selain tu saya makan buah jambu batu ja utk naikkn hb

Same laa ngan saye . Harini check up HB drop . Tapi masih paras normal . Tapi tulaa kan . Misi & doct nak atas 12 😂

Elakkan minum teh, coffee @ milo bersama ubat vitamin.. seeloknya 3-4jam jarak kalau nk minum jgk.

makan bayam or jambu batu . alhamdulillah hb drpadaa 8.9 terus naikk 10.4

VIP Member

Selang shri mkn mkanan yg berasaskan daging merah....insyaAllah hb ok

Câu hỏi liên quan