79 Các câu trả lời

Jgn sedih sis..sy dulu macam tu jugak..pressure dari sekeliling..lagi akak ipar dah pregnant dulu, org compare2..tgk socmed kwn2 tunjuk peknen..tunjuk anak, emo sgt rasa..padahal setahum aje ttc..benda luar kawalan, kita sndri yg kena control rasa tu..inshallah, rezeki tuhan dah tulis cantik bila masa nak bagi, bila kita bersedia..selalu +ve..jgn putus asa usaha..kalau sis nak cuba, sy dulu guna produk furmon sambil2 tu pegi berurut & pergi honeymoon selalu, alhamdulilah guna 1botol setengah lekat, baik tok baiki masalah dalaman..bkn promote, tapi usaha..lagi 1 selalu permudahkan urusan org, rajin2 sedekah..inshallah, mane tau doa org lagi makbul kan..sy doakan dipermudahkan urusan sis ye..😉

Xape..usaha selagi mampu..kadang Allah nak tengok usaha kita juga..

Klau nak pk dan layan org sekeliling mmg xkn abis.. pengalaman saya kahwin 4 taun baru mngandung.. tp dlm ms 4 taun tu mcm2 soalan dn perlian sy hadap.. Sya bersalin ceaser 2 taun pertma sy mkn ubt perncg kmudian stop nk cb untuk mngndung kali ke2.. tp rezeki Allah nk bg slps umur ank sy 5 taun bru dpt merasa mngndung kali ke2.. dn kini da masuk 32 mnggu.. Kita hya merncg segala2nya tuhan la yg tentukn.. Dia lbh mngetahui ms yg terbaik buat kita utk bergelar ibu dn bpa.. Abaikn sj kta2 org lua.. Minta ibu dn bapa anda doakan anda dimurahkan rezeki untuk menimang chya mata dlm ms terdekat ini.. InsyaAllah..

ammmiiinnn

Bykkn bersabar..sy da rsa smua tu..3tahun nak kemana2 mesti d tnya..smpi mentua pun tnya klu sy da masalah kesihatan..hati kecil juga dgr semua..tengo muka suami pun yg hampa tiap kli bgitau dtg haid pun buat hati sebak..tpi sy bgitau diri mungkin allah belum bagi rezeki.. Sy dan suami xputus2 berdoa, bersedekah n berusaha..sy juga amalkn pasang surah maryam tiap mlm..alhamdullillah skrg da dpt rezeki..insyaallah sis,jgn putus asa..bykkn berdoa, bersedekah n berusaha..semoga sis d murahkn rezeki, aamiin..byk bersabar yaa..

Sabar ye sis.. jgn pk sgt.. positive je.. dorg care sbb tuh dorg asek tnye.. ckp kt dorg doakan lah.. manusia mmg cmtuh, yg blum ada ank asek tnye eh xsgkut lg ke, yg tiap2 tahun beranak dia tnye lak eeh ko nih asek beranak je, xpnat ke, xamek perancang ke.. pdahal bkn beranak tuh ikot bwah dia, tp sibuk gk.. sabar ye.. usaha doa tawakal.. insyaallah ada rezeki sis.. jom mommies kita doakan sis nih dpt merasa cm kita gk.. aminnn ☺️☺️

Ur wc.. take care.. aminnn smoga sis dpt merasa nikmat tuh satu hari nnti, cpt atau lmbat.. 💖💖☺️

Mulut org sis.. Xde anak.. Tye bila nk ada anak.. Bila da ade.. Dorg tye lg.. Xnk tmbah lg ke? Bila da tambah.. Dorg pertikaikan plak.. X penat ke asyik beranak jerk.. Mulut org sis.. Sy pown dekat 2 thn kawen.. Baru ni ada rezeki.. La ni da 12mgu da.. Sblom ni kalo org tye.. Sy senyumkan jerk.. Siap suruh dorg doakan jer.. Hehe.. Moga lepas ni rezeki sis plak.. Sy pkirkan sgt ape org ckp.. Nnt jadi stress..

Bersabarlah..saya menunggu 3 tahun untuk merasa detik indah apa bila di sahkan mengandung..namun sayang, bila kandungan saya cuma bertahan 10minggu sahaja, saya keguguran pada julai 2019.. alhamdulillah saya mengandung semula pada September 2019 dan sekarang kandungan saya berusia 7minggu .doakan kandungan saya kuat dan sihat..ini lah zuriat pertama, hadiah terindah utk suami tercinta

VIP Member

Minta yg bertanya tu doakan sis .. jgn ambik ati dgn pertanyaan dorg .. ckp je kt dorg cth ,akk doakan lah ,manalah Tau berkat doa akk ,Saya dpt anak kembar.. Saya pn mcm sis jgk dlu , lambat dpt anak .. bila dh dpt anak ,bderet plk🤭.. Skrg soalan org lain plk ,sdh²lah tu beranak ..nti nk blk kg susah.. Haa.. nampak tk mulut org ..so nasihat Saya di sni abaikan je sis ,jgn simpan dlm hati k

Sabar ya sis.. Mlut org memang mcm tu.. Kakak ipar sy 3 thun lpas khwin belum pregnant, org ckp kat dia mcm2.. Mandul la.. Ada masalah rahim la.. Ksian jgk kat kak ipar.. Tp bila nmpk sy bnyak ank pun, dorang cakap mcm2 jgk.. Suru brhnti beranak la.. Nti cerai susa nk tanggung la.. Mcm2 lg la.. Ini la mulut org yg x prna puas mengata org.. Sbar ya sis.. Semoga allah mndengar doa sis.. Amin..

Sabar ya sis. Saya ni belum setahun kahwin pun makcik2 bawang sebok tanya bila nak pregnant sbb sepupu saya dua org sebaya kahwin tahun yg sama dgn saya dah pregnant. Tp berkat sabar dan Allah punya kuasa, skg saya pregnany 6w.Saya selalu elakkan je jumpa org2 mcm ni so tk lah toxic kat pemikiran kita. Banyakkan bersabar dan kalau taknak stress elakkan jumpa org2 yang akan bertanya.

Sis..sabar la..sy 3lbh kosong..org xberani tnye saya...tnye dkt suami sy..sb sy agk garang ckit😅😅😅genap anniversary ke 4 mengandung tp xde rezeki..selang 5bln mengandung..lps tu skung prengnant yg kedua..byk berdoa semua..abaikan je ape org tnye..sb t da ade ank tnye bila nk tmbah..😅😅😅bila da tambah ckp kesian ank kecik lagi da dpt adik..manusia kan😅😅😅

ya sis sbr ja ni...ada rezeki syukur...xda rezeki usaha lg la....

Câu hỏi liên quan