6 Các câu trả lời

Kalau check tengahari pun dah ada line macamtu, InshaAllah positif sis 😊 cuma masih awal. Lewat period sebulan lebih kalau period regular patut kndungan dah masuk 4-5 minggu la kan. Kalau sis ttc dah lama, better gi je check klinik dulu tak payah tunggu 8w pun takpe. Macam saya dulu ttc 2 tahun , dapat double line terus gi klinik minta dr scan. 6w dah nampak kantung & janin. Nanti dr akan follow up tiap 2 minggu sampai nampak heartbeat baby. Dah nampak heartbeat baby baru buka buku pink. Semoga di permudahkan urusan sis 😉

Sis maksudnya samar2 ni dah lama ke? Kalau dah lama better sis jumpa o&g terus. Macam tak normal. Kalau pregnant, hormon hcg makin meningkat, selang 2 hari pun upt boleh nampak beza (semakin terang). Kalau dah lama samar macam ni je better sis gi check. Bukan nak takutkan. Saya pernah juga dulu upt samar2 seminggu. Memang gitu je dia tak makin pekat. Masa tu ttc 2 tahun setengah. Tu saya terus jumpa o&g. Dr scan, rupanya saya ada pcos. 🥹 tapi Alhamdulillah dr bagi ubat lepas 2 cycle terus pregnant.

kalau sebulan dah selalunya dah pekat. maybe persenyawaan lambat la kot . period teratur tak? nanti kalau dah makin pekat, gi je la check kat klinik, tanya usia kandungan dah berapa week. ikut je usia kandungan masa scan tu

Thank you awak semua 🥰

sis boleh check guna clear blue . mula mula saya dpt result samar mcm sis lepas check clear blue keluar result lebih accurate

ada sekarang saya dh confirm mengandung. ada perubahan pada perut dh payu dara

sya punya nie line samar jugk dh delay 5 hari☺️ harap2 ada rezeki kita

semoga sehat selalu.. 🌺

taniah sis..jga diri leklok ya..semoga sis n baby baik2 ya..

aminn.inyaallah..semoga ada rezeki sy dan suami 8 thun ttc..rindu nak bau baby

insyaallah ade rezeki sis..

aminn🤲