6 Các câu trả lời

TapFluencer

Hi sis.. journey kita hampir sama laaaa 😭 Saya pun ttc setahun lebih. Kahwin (mei, 2022), pastu terus lekat, tapi 8weeks dah gugur. Then saya rest dalam 6 bulan jugak. Ikutkan 3 bulan je. Tapi sbb pjj dengan husband jadi 6 bulan. Lepas tu ttc balik tak lekat2. 3x juga period. After that (april 2023) lekat balik. Tapi gugur juga (5weeks). Lepas je gugur tu, Saya terus minum efferty 5 jars. Alhamdulillah lekat semula (Jun 2023) takda gap mana pun. Just sempat satu kali period je, next cycle terus lekat. Sekarang alhamdulillah saya dah pregnant 7 bulan. Awal2 nak pergi check berdebar2 juga. Sebab trauma sgt. Tapi kita nak sangat anak, jadi kena kuatkan diri, truma tu buang jauh2. Terfikir2 takut jadi benda yg sama. 2 kali pregnant, tak sempat buka buku pink, tak sempat nak tgk perut membesar. Alhamdulillah kali ketiga ni dapat juga buka buku pink, dapat rasa movement baby. Saya selalu amalkan doa2 elakkan keguguran, mcm2 doa, zikir saya amalkan. InshaAllah, Due bulan 3 tahun depan. Happy sangat ☺️ Semoga dipermudahkan urusan..

Alhamdulillah tahniah tau, semoga dipermudahkn segala urusan dan selamat bersalin 😘

cerita sis sama mcm pregnancy journey sy, kahwin tahun 2020 lekat pastu gugur, selang berapa bulan lekat lagi tp gugur kali ke 2.. suami suruh rehat setahun 2021, pastu ttc balik 2022 x lekat langsung.. dis 2022-mac 2023 try efferty, alhamdulillah lekat, nov 2023 dah selamat bersalin.. 🥰

Alhamdulillah tahniah awak, baby kite baby efferty 😆

sy pun rasa trauma nak pregnant..thun lepas gugur,tahun ni chemical pregnancy pula..rasa lama nak lekat semula..harap ada rezeki tahun baru ni.doakan sy kuat mcm awk ya

InshaAllah semoga awak dikurniakan zuriat 😘 kuat semangat tau jgn down ❤️

Alhamdulillah. Allah hadirkan rezeki anak ni pada waktu yg tepat. Hanya berserah yakin pada rezeki Allah.

Ini posting saye lepas keguguran kali kedua tahun lepas.

blur gila

👍

Câu hỏi liên quan