20 Các câu trả lời

itu rezeki . takpe . jgn la mengeluh . saat awak rasa tersempit.. awak rasa susahnya nak ada baby lg .. sedangkan yg dah ada masih kecil , awak kena percaya setiap baby tu bawak rezeki tau ... haa , xboleh laa ckp camtu .. xboleh ckp taknak la.. xbersedia la... u have to bersedia .. kite tak boleh tutup mulut org dr mengata kite .. for sure laa kite akan terasa bila nanti ada yg ckp ehh mengandung lg.. bukan ke baru je beranak .. ehh kenapa xmakan perancang . kadang kite dh merancang , tp kite tak tau perancangan Allah itu lebih baik tau . saya 1st baby meninggal . awak xtahu betapa saya rasa xpuas sakit contraction . saya nk beranak lagi . lepas 6/7bulan dr saya beranak anak syurga.. saya pregnant lg skrg. alhamdulillah .. berharap baby ni lahir dlm keadaan bernyawa , dan saya dpt share kasih syg dgn dia . awak jgn risau .... stay positive .

VIP Member

Tahniah puan, rezeki puan.. Syukur diberikan rezeki anak, sedangkn pasangan yang di luar sana masih menunggu rezeki sebegini, contoh terdekat abang saya sudah kahwin lebih 10tahun,masih belum ada rezeki anak lagi. Begitu juga dengan kakak saya, kahwin 2015 sampai sekarang belum ada rezeki juga. Jadi puan sangat beruntung diberikan rezeki. Apa-Apapun take care puan.. Moga dipermudahkn segala urusan 🙏🏽

Tu lah .. da lekat takkan nk gugur kan .. sygggg sesangat.. jadi lepas ni bole belajar familys planingg kan puan

Tak ambik planing kat kk ke lepas bersalin??? Kalau dah set tak mau hamil.. Should ambik planning kat kk. Kalau dah ambil planning tapi still terlekat then Allah nak bagi jugak rezeki kat kita.. Bersyukur sis. Kalau tak ambil planning .. That your mistake. Lepas ni hati2 dlm merancang kehamilan. Apa pun rezeki anak sentiasa ada. Jangan risau. Take care your self .

Hi, selalunya kan after deliver baby, nurse akan nasihat on family planning dan siap bagi advice on all the contraception pny tools. Penting utk jarakkan for your own health. Tp nda apalah, sudah sah kami mengandung lagi. Jgn stress, moga kamu kuat.

Super Mum

sebaya bby kte. .beze pon shri je. .hehhe. .xpe la mommy. .kalo da rezeki. .nk buat mcm mne. .😊. .x tau yg kt lua 2 mnggu mcm mne mnggu zuriat. .xpe lps ny bole da amik perncg. .

Alhamdulillah .. murah rezeki sis dan suami .. saya dan suami nak zuriat .. tapi belum rezeki ... doakan saya dikurniakan zuriat ye.. semoga sis dan baby shat sentiasa

Pg scan puan... Tu blh dapatkan jawapan berapa minggu usia kandungan puan

Alhamdulillah rezeki sis.. kalau mahu lebih tepat, blh scan diswasta

Sama mcm kes saya la..smpai skrg xtahu kndungan dh berapa bulan...

alhamdulillah... rezeki Allah nak bagi... jangan stress tau...