20 Các câu trả lời

Xpa sis.. byk lg makanan asas / ruji yg blh ganti nasi.. as long as u nak juga mkn.. nt naik trimester mana tau selera u bertambah ok ke.. mkn je mee ke, bihun, pasta, roti, biskut.. janji jgn perut kosong dah la..

try minum susu sis,minum susu yg low fat! ataupun boleh makan yg mengandungi acid folic cthnya buah delima atau buah buahan yg dibenarkan,nasi tu try makan dalam kandungan sedikit☺️ sis boleh try

sy masa 1st trimester pun xleh nak bau nasi apa tah lg nasi lemak ngn sambal.. sampai rsa nak pergi jauh² dr bau² pelik ni.. rsa down sgt.. sy doakan moga awak bole lalui smua ni.

tak boleh nasi cuba makan mee, mihun etc. rebus ayam, ikan, atau kerang. tak pun makan roti, buah, kacang. yogurt ke, sayuran salad ke. semua tu lagi byk khasiat dari nasi je.

Mcm saya awal2 pregnant ritu pun xlalu makn nasi, mknn yg ringan2 je lalu nak makan tp saya selit juga makan buah buah , susu , dan ubat doc bg jgn tinggal

Sama lah sy. Pg kul 5.30am mkn obimin. Lps tu smpai dkt mgrib ni tak mkn apa2 lg. jamah fries je sikit td. Allah.. susah nya nak telan nasi😭

saya sekarang baru 14 weeks pun sama da sebulan lebih x dpt telan nasi. sengsaranya hnya allah yg tau dgn badan lemas asyik muntah😭😭😭

sy 7kg hilang.. tak dpt buat apa.. doktor ckp normal.. sy pasrah

Saya pun sama masa first trimester. Boleh makan buah je.

ganti dgn carbo lain