17 Các câu trả lời

TapFluencer

Saya bersalin 39w2D. Warded masa 39w sebab turun tanda nya darah. Tapi poor progress untuk bukaan. Doctor induce nak bantu bukaan cepat tapi tak ada rezeki. Dah pecah ketuban, bukaan 4cm. Heartbeat baby dah drop terus ssapppp emergency czer.. 🥰

Sy anak sulung, 22/9/22 due date tapi takda tanda2 nak bersalin lagi. Dah buat macam2 senaman dari mula mengandung sampai la dah 3 trimester ni 😅 Kemarin doktor dah bagi tarikh serah diri 21/9. Sy gdm on diet.

sy dh admit wad smggu dh nie..nak ikut kn 38 minggu serah diri sb kencing manis..tp disbbkn baby xckup berat..kene brsalin pksa awl 37 minggu..inshaAllah mggu depan bersalin tp trpkse czerrr😌

smoga smuanya dipermudahkan ya..insyaallah baby sihat dan membesar dngn baik..

TapFluencer

Saya 38 weeks . Hampir emergency czer sebab air ketuban doktor pecah masa bukaan 6cm , takut heartbeat drop masa 8cm . Masuk operation room bersalin normal , kepala dah keluar 😂

saya kena bersalin 38w.. so bulan 10 nanti kena serah diri. induce lah jawabnya. yg first pon induce.. saya xkesah sangat..harap sangat urusan bersalin saya senang 🥲

40w 4days overdue Dr bagi tempoh lagi seminggu dari due date.. malam 1am pecah ketumban terus pi hospital esok pagi 9.30am bersalin normal no induce.. alhamdulillah

Anak sulung 40 weeks lewat sehari due hb low, anak kedua sangkut gdm on diet 39 weeks 1 hari...tgh berpantang ni..gudluck to u

bby first 37 weeks air ktuban pcah...secondbby coming soon..hrp2 dah matang..ckup duedte sifat smua lah bby lhir aminnn

Biasanya gdm bsalin usia kandungan brapa ya?sy gdm on diet,ada kmungkinan x sy boleh bersalin usia kandungan 37wks??

x silap sy, kalau gdm on diet, berat baby okay, x de pa pe mslh lain selain gdm tu, x boleh lbh dr due date, mcm sy gdm on diet juga, due date 30.10, kalau bulan dpn scan semua okay, boleh tnggu smpai tarikh tu, kalau xde dtg sakit juga, mungkin kene induce doktor ckp ...

38 weeks 2 days tak silap. mak saya pun tiga tiga anak 38 weeks dah bersalin 🤭