5 Các câu trả lời

kebanyakan anak first tu normal sbb jln blm ada.. takde effect apa2 cuma ada risiko la.. sy pn anak first overdue 4 hari, msa tu hnya menunggu msa nak serah diri je.. spanjang mgandung mmg aktif sy meniaga nasi lemak msa tu, dh buat mcm2 senaman tp still xde tanda apa2.. hmpir2 putus asa jgk la.. last2 sy redha je, pas solat sy byk2 berdoa smbil pujuk baby kuar cpt2 mama dh rindu n xsabar nak jumpa.. alhamdulillah xsempat nak serah diri, ptg hari ke3 tu dh pecah air ketuban, tgh mlm tu kul 1 pg terus kuar baby girl.. syukur baby sihat n selamat atas kehendakNya..skrg ni tgh mgandung 2nd bby, esok genap 39w, hrp2 tak overdue la.. risau jgk sbb jarak 6 tahun dgn 1st bby doc ckp risiko mcm ank ptama jgk.. kita fikir n doa yg baik2 je.. inshaaAllah semoga sis n smua mmy2 dipermudahkan urusan ya.. aamiinn 🤲❤

Ouhh thanks you sis bg kata2 positif. Risau saya sebab kawan2 family saya semua tak ada pengalaman overdue tu yg saya takot tu. Tambah2 dok dengar cerita bukan2 kalau overduee

TapFluencer

Normal tu. jgn stress2 tau. Just enjoy the journey. Tapi awk kena selalu monitor pergerakan baby. Kalau baby tak active mcm selalu terus ke hospital

Okay sis saya cuba enjoy 🥹

sama la ..lagi 3 hari je due tapi still tak ada tanda langsung ..lusa da kene serah diri😢

takut kan ..lagi ni first pregnancy ..hari2 pjuk baby cepat kluar sblum due ..tpi tkde tanda langsung ..sakit apa pon tkde😅

pergi kk or hospital..biasanya kalau nak overdue diorg akan bg date serah diri

Tu laa hari isnin ni ada appointment kk

selalu baca lailaanta

Alhamdulillah hari2 saya baca yg tu.

Câu hỏi liên quan