11 Các câu trả lời

details scan selalu kt swasta sis. kk selalunya akan scan sekali masa 5 bulan, and 7 bulan nanti utk check baby dah masuk laluan ke belum. kat kk kalau dorang scan selalu means mummy or baby ada problem or komplikasi masa pregnant. details scan boleh buat masa baby masuk 17-26 weeks. kalau macam saya buat masa 20 weeks, kt kk pun scan masa tu tapi dia just tengok heartbeat baby dgn air ketuban je. dorang takda alat ultrasound utk details so mmg kene swasta. saya buat 2d+details scan dalam 100 je sebab masa tu ada promo.

kk tak buat detail scan, nurse saya cakap kalau nak kena pi klinik swasta. around 20 weeks dah boleh buat detail scan tapi now banyak buat package sekali 3d/4d so kalau nak buat tu sekali better pi dalam minggu ke 25 kalau awal sangat takut baby kecik lagi kalau lewat takut besaq sangat nanti scan nampak penuh je. cousin saya cakap scan kat kk basic je

Klinik kesihatan hanya ada basic scan shja.kalau ada problem akan di. Refer ke hsptl.

VIP Member

Xada sis. Kena pergi swasta yg ada pakar o&g. Dlm minggu 20 - 24 week sebaiknya.

Ow bgitu..baru tau pulak..thanks👍

Hospital kerajaan akn buat detail scan klw ad masalh pregnant sblm ni je,,

normally kk just basic je dik. nak detail blh pg ke private clinic yg ada 5d or 6d.

Sy x pasti kk ada buat detail scan ke tak. Mungkin mommies lain boleh membantu.

kk scan basic ja.. kalau nak scan detail boleh ke swasta..

sy detail scan kat kk 17.5 sis..

ada.. sy dah buat app.. detail scan 17.5.2021.. 20minggu..

VIP Member

Dekat kk basic scan je