14 Các câu trả lời

makan se ulas je.badan org xsma sis kalau org sebelum pregnant mmg lemah badan xboleh sis. tpi kalau org tu jrg sakit anti body kuat xpe makan kan dah 20week tpi body saya kuat isi xmkan sgt durian dri dlu jrg makan. boleh kira bape ketul makan. lepas pregnant 20week kempunan nak durian suami suruh makan secalit je dlu. try punya try makan secalit malam tu ambek kau besok nya sakit kepala 😂. skrg saya dah 31week ngidam minum air kelapa pulak dah.. sbb saya xminum air kelapa sejak pragnant .

ye sis tapi tgah tahan dlu nak ckup kan week 36 sbb kepala baby dah kat bawah sis ☺️ tkut beranak awal nnti sbb air kelapa boleh buat contractions

sy mkn minggu ke 37+ kat rumah MIL. kakak ipar xsuka bau durian. dia takdak kat rumah mil sb dah serah diri kt hospital. dia pun ngandung esoknya nak ceaser.. mlm tu, lepas mkn, sy lansung tak buleh tido.. dah rs contraction. tp igtkan false contraction. sekali esoknya kak ipaq deliver 9pg, sy pulak deliver 4ptg 😂. sepupu laaa anak kami. sama besday.. huhu..

Boleh, tapi jangan banyak.. Lepastu banyak kan minum air kosong 👌🏻 Sy kalau mkn durian time pregnant badan mesti berangin je. Sikit2 asik nak terletup 🤭🤭🤭

Makan je sisssss..tp ingat2 gak psl tinggi gula dalam darah..so, lepas dh mkn tu, kna puasa gula la 😅

masa 16 ke 17w sy makan durian 3 4 ulas...so far ok je...makan la sikit dlu rasa mcm mana...

boleh makan tapi jangan banyak sebab durian tinggi gulaa. kang kena gdm macam saya 😂

Sy makan je sis masa 23weeks. Tp cukup seulas dua jelah, janji dapat rasa.

Boleh tp cukup lah seulas dua saja sehari. Durian tu panas 😬

VIP Member

Makan je sis. Tapi jangan banyak, makan seulas dua je untuk rasa😊

ye betul tu.....

boleh makan...kuantiti yg xbnyk

Câu hỏi liên quan