25 Các câu trả lời

Saya pernah kena masa usia kandungan mcm awak. Tu sebab gastrik or pedih ulu hati. Timing makan tak menentu tu. Elakkan makan kacang dan benda berangin. Saya sampai xleh jalan menahan sakit. Sampai pegi emergency

Sya pun cmtu jugak mula2. Mkn je sakat dkt situ. Xsmpai ke perut trus muntah sbb angin bnyk dkt ulu hati. Y pting kne mkn nasi pnas2. Jgn mkn nasi sejuk. Alhmdulillah lepas tu okeh trus. Muntah pun da xde. 😊😊

Gastrik...sy masa umur kandungan cm awk sampai 4bln, gaviscon wajib ada..b4 sleep telan...baby nk membesar awk, dia tolak organ² ke atas, baby prepare nk amik alih kwsn abdo😁😁😁

sy tgh alami skrang. tk bole berdiri langsung. sakit ya amatt. tk terkataa kadang2 nk ckp kt suami skit mcm mn tu pun susah. ddk diam2 baringgg pusing2 jeeee. kdg2 smpai 2 3 hri. emmmm

VIP Member

Kalau pengalaman saya, masa 2 bulan pregnant bhgian tu saya kne gastric, sakit sampai ke tulang belakang. Jdi jgn lmbat2 kn time makan dan cuba sis makan dlm kuantiti sikit tp selalu.

Sama la sy.. Klu duduk, sakit, mkn bnyk pun sakit.. Kdg x tahan mengganggu tugas harian.. Cek dc, dc kata muscle + angin.. Btabah la.. Nk smpai 9 bln nnt huhh siksa..

VIP Member

Pedih ulu hati,boleh jadi juga. Sebab saya alaminya sekarang. Bila tiba sakit saya minum gaviscon. Alhamdulillah...dpt membantu mengurangkn rasa pedih ulu hati.

VIP Member

Saye pernah kena ..ya allah sakit allah je tahu...gastrik mungkin..sebab saye gastrik...dc siap bagi ubat gastrik takut jadi balik..

Bru semalam kne. . Ya Allah sakitnya rasa. . Smpai rasa nk mngis . . Bpeluh peluh mnahan sakit . . Pastu die hilang , Lega rasa.

Gastrik awak. Mcm sy laa. Sy selalu urut2 sikit bahagian tu utk sedawa atau kentut. Urut bahagian tu je, jgn sampai bawah.

Câu hỏi liên quan