15 Các câu trả lời

Pendek kata dri sy..buat buku pink dulu...tak pon ikut mna yg tdahulu..lain kk..lain tmpt...cm sy..sy bt buku pink 19w..tu dh kira late booking...so klu awk nikah dlm mse tdekat sblm kndungn cpai 19 w...baik nikah dulu..sbb dlm buku pink..akn ada tnya tarikh nikah.....pastu nama suami kena letak..kalau dgn nurse ok...xde tnya bnyk ok la..bt nya nurse jenis bizi body hal org..mmg payah la....tmpt sy alhamdulillah...nurse dn dokter ok...xde mslh........so sy hrp....awk pikir dn pilih mna yg baik untuk diri awk dn kndungn...tu je.....tp andai ada mslh di kmudian hari....awk bt buku pink..pergi kk..tnya je ape yg dorg mntk.tu je..jgn segan..pkara yg salah tetp salah...jnji jgn ulang lg bnda yg sama....ingt pergi kk..insyaallah nti dorg akn bntu sis....

Selepas 4 ataw 6 bln cmtu la...lps tu.mmg dh xbole...jika boleh pon nama ayah......mmg tak boleh bin atau binti...terus nama ank sambung ke nama ayah nya.tu sj

Saya dulu pun mcm tuh je . Lagi lewat . Baby dh 7bulan baru buat buku pink . Nurse kk tk marah pun . Dia cakap awak tahu ke ape² pasal baby dalam kandungan ? Awak lewat buat buku ape semua blablabla . Dia bebel sikit je . So better buat buku pink dlu . Nyawa awak dgn anak lebih penting🥰 takde masalah pun . Nama suami kt buku pink nnti diorg tulis . Cuma after awak nikah sekali pun , nama anak tak boleh berbin atau binti kan ayahnye 😊

Muslim . For non muslim , saya tak tahu syarat dia mcm mna

Better nikah dlu sebb Klw klinik gov mreka nak surat nikah..tp Klw xdpt pn at Least bole jg buka tp as a single mom..nnti klau suda ada surat nikah bole d update..bole bin@binti asalkan beby xlbih 6bln dlm perut msa nikah tu.. Contoh Klw due bulan9 kn, Tp Kmu nikah beby dlm kndungn sda 6bln n keatas..nty Dia akn Bin Abdullah.. Klw xnk p klinik gov dlu bole p swasta buka bku Pink.. Cost around 150 bgtu.. Tq

Betull kurang Dari 4 Bulan j bleh bin or binti

Buku pink itu cuma rekod kesihatan ibu dan anak. Takde kaitan dgn dah kawen atau belum. KKIA dan Buku pink ni kemudahan kesihatan. Nanti nurse tanya nama awk kerja apa, nama suami bla bla. Awak cakap je tiada suami, single parent. Nanti bila dah ada suami(dah kawen) awak bagi tahu balik nurse yg tgh attend awak, siapa nama suami dan bawa sijil nikah.

Slgi kndungan Tu msih kcik.. kndungan bru sebulan cmtu ,boleh brbin Kan ayah Dy..kawin la cpt2..Utk mse dpn ank Tu jgk..nnti Susah . Slgi boleh tutup aib tutup la sis..buku pink Tu pon xd sjil nikah pon xpe sis..buka je dlu

Setahu sy skrg nie kandungan tak bole lebih dari 3bulan untk berbin kan bapak ,kalau lebih walaupun satu hari dia dh tak bole berbinkan nama bapak dia , tu setahu sy lah sbb kwn sy ada yg mcm nie n dh bsalin

Sy pun dgr mcm tu.. Tpi ada pulak komen kata lebih 6 buln...

Tetap tak dapat bin kan bpa kndung nya sis .. nnt masa daftrar baby kat JPN mrk check if less than 9 months . Doa baik2 , Dhulukan baby dlu.. Jgn missed stiap appointmnt check up.. Goodluck ya ❤️

Minta maaf menggangu ya , skrg saya tengah mengandung 12 weeks . Tapi belum berkhawin . Kalau sekarang khawin pun tak ada guna kan ? Sebab name father memang tak dapat ? Sebab my fiancé orang Buddha belum lagi masuk Islam . So setahu saya tengah mengandung tak boleh khawin . So after bersalin baru khawin , tapi surat beranak father name still can write down ? Saya ada check google , dalam dua bulan masih boleh lagi pergi register surat beranak . So between that nak cepat cepat khawin Dan register

VIP Member

Yg sy tau dlu kalau ank tu usia 6 bln dr tarikh nikah masih blh bin/binti nama suami...tp xtau la fatwa skrg

Setahu sy pulak xboleh lebih dri 3 bulan

Lebih baik buka buku pink dulu, jangan tangguh lagi, kesihatan ibu dan bayi lebih penting.

Dalam buku pink Nama suami mmg d bubuh,tp klau di binkn atau binti mungkin dgn nama² Allah.

Câu hỏi liên quan