18 Các câu trả lời

makan buah naga sis. dulu masa awal pregnant trim1 sembelit teruk kadang sampai seminggu takmembuang saya minum lactul cerry berry sampai dyhadrate takpasal kena warded😅 lepastu serik dah hahahaha saya makan buah dan sayur hari hari membuang lancar je. kadang sampai sehari 2kali membuang 🤣

Pernah. Doctor yg bagi masa saya sembelit. Sbb saya dah makan sayur, minum air banyak, makan yogurt, buah naga mcm mcm buah pun sembelit tak boleh membuang lepastu doctor bagi ni dgn lactul. Saya pakai bila perut tak selesa sangat je. Doctor kata takda effect sbb dkt rectum tak kacau rahim / perut.

haritu sy cuba nk bli kt frmsi sb smbelit truk tp org frmsi xbg guna klu pregnant sb boleh mndatangkn contraction..dia sruh mkn minyak zaitun je...tp sy mkn syur air 2,3kli dgn mnum air kosong trus rse nk membuang...

TapFluencer

pernah, tp jgn kerap dan biasakan sis . sy dlu, nurse sarankan makan benda yg boleh buat kita cirit utk melawaskan najis .. sis carilah makanan yg boleh mmbuatkan sis sakit perut dan najis boleh lembut ..

Sy guna. Tp sy x abiskn smua . Guna sikit je. Selamat guna ni dr meneran. N pastikn minum air byk sbb air garam ni menarik byk air dr usus.

Ya btul2. Sy 1 tube tu blh guna 3x..

saya makan ubat probiotic ataupun minum susu anmum. mmg hri² sya dpt membuang. kalau tak mnum antara 2 tu. mmg sya akan sembelit.

tak pernah guna lgii,, sya mnum yg ubat cecair je,,yg jnama lactul tu,, tapi kdang tk mmbuang jga, kdang mmbuanglhh.

bnykkan mkn buah sis,saya dulu pun mcm tu..mkn buah je walaupun lambat berkesan tp tu paling selamat..

Tak pernah takut.. Makan betik masak sis. Banyak minum air masak

sye guna ni masa kt hospital je. tu pun sblom tolak ke lr.