25 Các câu trả lời

Saya hari tu gugur week 12, saya kena admit wad. Katil sebelah saya dia kena admit wad sbb kez dia week 6 tapi kantung tak nampak, dia scan di klinik swasta, klinik swasta terus buat surat pergi pakar hospital, dia takut luar rahim saja. Bila kami sama2 pergi ke pakar masa tu, saya sebab nak cek clear ke tak lagi takut tinggal sisa, kawan sebelah katil saya kena scan dri bawah jugakk sbb nk tengok kantung ada ke tak. Seronok tengok air muka dia, dia keluar dia cakap dengan saya, nampak dah kantung dia. Saya cakap Alhamdullilah. Kalau sis kena rujuk pakar ke tak nmpk jagn risau, dorg scan dri bawah nanti nmpak, walau dri scan perut tak nmpk. Kadang kantung kecil lagi, tak nampak.Semoga dipermudahkan ya sis.🥰

Allahhhh . Lega dengar . Terima Kasih banyak2 awak ☺🌷

Mcm saya tgh dok hiking masa tu, rasa mual tapi gagahkan diri jugak naik sampai puncak lepak makan mandi semua pastu turun balik.. Selang 2 hari x sedap badan pastu baru teringat x period lagi.. Saja check upt naik 2 line.. Terus ajak suami pi scan, sekali doc ckp tahniah sbb dh pregnant 8weeks dh nampak jantung masa tu.. Hehehe.. Ni skrg tggu hari je nk bersalin.. Due date 20/6.. Sy doakan semoga segala urusan ibu² semua dipermudahkan... Jgn stress ya.. Kena jaga pemakanan tau! ❤️❤️

Alhamdulillah . Semoga urusan kita bakal ibu ni dipermudahkan urusan ☺🌷

TapFluencer

Insyaallah xde pape tu. Sye dlu klw ikut tarikh dah 8minggu tapi bila scan tk nmpak ape2 mula2 risau juga tkut luar rahim ke ape tapi rupa nya kandungan bru dlm 6minggu mcm tu tk ikut tarikh period sbb kiraan hari subur sye lari tk ikut tepat kiraan biasa setiap bulan. Insyaallah xde ape2 tu doa banyak2 ye moga bertabah dgn segala kemungkinan💕💕

Mudah2an xde apa2 . ☺ Terima Kasih awakkkk ☺☺☺☺🌷🌷🌷🌷

sama mcm saya masa 1st pregnant. 1st scan xnampak. repeat lepas 2 mnggu pon xnampak. doktor refer hosp suspect kandungan luar rahim. scan hosp ikot bawah, nampak tp masih awal. 2nd pregnancy pon sama 1st scan xnampak. xtau da berapa mnggu sbb xperiod da setahun. repeat lepas 3minggu baru nmpk da 9w. jgn risau 😁

haah setahun lebih juga. masa anak genap setahun, saya stop makan perancang. lepastu terus xperiod. doktor kata sbb menyusu. 1st day ramadhan saya stop terus menyusu. lepas 2minggu terus pregnant 😅

die kalau luar rahim. awak akan rase skit tulng belkng -pingg-bawah perot-cramp2. leps tu mse brsme suami skit kluar drah. pendrahan tibe. itu luar rahim. sebb sye da pnh kne buang seblh tiub. tp alhamdulilh tahun ni mengdg lgi 5bln lebh dah☺️. jgn pkr bkn2 n jgn agkt brt2 byk kn reht

darah xde keluar lagi setakat ni . alhamdulillah . tpi time dia memulas2 tu , rasa macam nak keluar darah period .

awal lagi rasanye.. tapi tengok orang jugak, ade nampak awal & ade nampak lambat.. mcm saya scan masa 5w tak nampak lagi, pastu repeat scan masa 8w Alhamdulillah nampak heartbeat sekali.. skrg ni, sis positif je.. yakin ade.. insyaAllah.. and jgn buat kerja berat2.. good luck sis..

ouh . baik2 . Terima Kasih awakkkk ☺☺☺🌷🌷🌷🌷🌷

Mungkin terlalu awal lagi scan tue, lain org xsama wak. Sy mase 7w scan hanya kantung jaa. Mase bukak buku 8w alhamdulillah Dr ckp dh ada heartbeat dh. Nnti awk scan lagi better 8w keatas sbb xnk bagi kita risau. InshaAllah. Semoga kandungan kita dilindungi Allah🤲🏻❤️

ouh . Ok awak . Terima Kasih banyak2 ☺☺☺☺☺🌷🌷🌷🌷🌷

TapFluencer

Awal lagi tu awak..4week tak nampak apa lagi..kena tggu sampai 8 week selalunya baru nampak sekali heartbeat..InshaAllah ada rezeki..jangan stress-stress,fikir positif je awak..baru lagi tu 💕

ok awak ☺ Terima Kasih sangat2 sudi membantu ☺☺☺🌷🌷🌷🌷🌷

hi sis, awl sngt utk scan 4 minggu. ia akan mganggu emosi sis nt. lain kali sis tggu 8 minggu keatas bru scan. sbb sy pon ade pengalaman mcm sis. dlm masa yg sama doa bnyk2..doa yg baik2 utk sis dan baby sis.☺️

ouh . baik2 awak . terima kasih sgt2 ☺🌷🌷🌷

Dont worry sis! Masih awal lagi tuu. Doa banyak2 dan jgn fikir negative. Sis happy2 ja for now ya. Tgu next scan dulu. If ada bleeding or sakit yg teramat, terus jumpa dr ya. Good luck sis!! ❤️❤️

Baik awak . Terima Kasih sgt2 . ☺☺☺☺🌷🌷🌷🌷