17 Các câu trả lời

sy ada 2 pengalaman… 1st pregnancy sakit pinggang yg terlampau extreme sampai nk nangis je setiap mlm, rupanya tanda nk keguguran… 2nd pregnancy ni 1st trimester okay sikit pinggang tk sakit sangat. kadang lenguh sikit2 Alhamdulillah baby ok sihat…

Saya ingat saya je yg sakit belakang. Sedih bila org kata saya mengada and malas. Padahal belakang saya betul2 sakit. Nak tidur tak selesa bangun tidur tak selesa nak duduk pun tak selesa.

VIP Member

Tp masa trimester 1 sy tak sakit pinggang sgt. Mungkin sbb baring je kot. Baring je sbb letih layankan alahan teruk 😅 dah masuk trimester 2 alahan dah takde tapi pinggang sakit ya amat 😂

yes. belakang,pinggang. org yg ckp mengada tu,sruh dia pregnant dlu. capoi betul mlut. sy dh kena. ckp mengada. e eh. kita yg pregnant kot

masalahnya kan kdg2 yg ckp kite ni beriya sgt time mengandung tu org2 perempuan yg pernah mengandung jugak 😓padahal kita bukan saje2 nk tunjuk lemah ke sakit ke. sakit blkng, sakit tulang punggung ni bkn main2 ooo. mmg sakit n rasa mmg nk duduk je

Ye normal.. tpi sy perasan tm 2 lgi la sakit dri tm1, msuk tm 2 ni btul2 la sakit pinggang dan belakang x boleh ckp.. lain lgi sakit hngga ke paha 😂

Kalau mcm sye, sye tak. Tpi sye amalkan mcm mne nak bangun dri baring and sebelum nak baring dri doc . Yg kene baring dri sisi and bngun pon dri sisi

Ya normal sis kadang akan cramp juga perut tu tp bukan kerap sakit ii dia , sbb masa ii tempoh bb nak melekat hehe

Aah mmg sakit belakang even 5w pun.. lagi2 rahim terbalik (retroverted uterus) lg tekan saraf belakang 🥲

sakit . baring kt lantai mmg xboleh . masa 1st preggy, skg 2nd time xde pulak rasa sakit2 tu

ada yg sakit belakang utk baby sulung i, yg kedua tidak, lain pula sktnye

Câu hỏi liên quan