148 Các câu trả lời

sya 19w5d..baby first☺️ramai kata baby first nak rasa kick dia 20 ke atas bru ada kick🤭sya 16week dh rasa dah..mula² tak percaya?bila record bru betul baby dh kick siap tunjuk doc and nurse😅aikk awal kick..ni kan 19w5d kuat betul kick tak berhenti..alhamdulillah baby aktif sgt doc kata.kena fokus betul² kalau korang nak rasa dia kick😍perut berombak..macam perut kita masuk angin tu.tu baby lah..hehe semoga ibu² juga dpat rasa baby kick🤲🏻happy sgt dpat rasa dia kick..nak nangis pun ada.bila ajak sembang lagi lah😅aiskrim memang favorite dia..kalau sya makan coklat sambil dgr lagu,enjoy..masa tu dia kick🤭dh macam berjoget dia dalam tu😆👍..

sy 1st time mom. asyik tnya kawan2 pergerakan awal2 ni macam mana. ada yg ckp macam cacing dalam perut lah, macam geli2 lah. tapi sy baru perasan sejak 18w mmg ada rasa macam angin dalam perut. tapi dia kejap2. skrang 19w lagi jelas bila sy baring mengiring, rapatkan perut dkt bantal. macam ada bergetar tapi kejap2. lagi ketara skrang kalau tgok fb atau ig ada lagu rancak2 tu , kuat pulak dia gerak. hihi. x boleh dgr lagu merapu2 dah lepas ni, kene bykkan zikir. takut rancak pulak kt dalam tu.

kalu ikut kn secara general, baby akan bergerak aktif pd minggu ke 24.. jgn risau dan bandingkn diri ibu dgn ibu2 yg lain..be positif

Betul, semua tak jawab soalan. Semua nak share bila laa apa laa.

mgu lepas saya g scan masa kandungan 18 week..saya bgthu Dr yang saya rasa baby aktif sbb baru 18 week dh rasa baby gerak dan selalu terkejut bila kuat sgt. so bila scan mmg Dr kata mami cepat rasa sbb isi perut nipis. mmg nampak bila Dr tekan je baby terus gerak sbb dia dh rasa walaupun tekanan tu slow je. so mami2 lain xyah risau ye..kalau xrasa lg tu mgkin sbb badan kita je tapi kena selalu positif yg baby just fine.dia aktif je kt dlm selagi xde apa2 masalah.

Sye baby gerak time tengah malam dengan subuh😂bukan main aktif dia, kejap belah kiri kejap belah kanan rse benjolanye tu

Haah, sya pon. bukan main aktifnye🤭😂

sy pun 18 weeks dh terasa gerak2, alhamdulillah baby aktif. sekarang baru 19 minggu 2 hari. terasa gerak2 dlm perut, ank sulong. moga terus aktif 😊😊 cuma tu lar, klau puasa baby kurang aktif. berbuka baru terasa dia tendang2.😌

boleh puasa ke??

19minggu,kalau megandung ank pertama,mmg kita xakn dpat bezakn pergerakan bby yg tngah cuit2 mnja tu,tapi kalau dah mengandung ank ke 2,3atau4 mmg dh blh tahu dah pegerakan bby yg cuit2 manja tu☺️

kalau saya kalau tgh nonton tv..saya selalu pegang perut sbb excited nak rasa baby gerak biarpun sikit2..19 weeks da rasa tp gerak2 comel tp kena letak tapak tangan laa kalau na rasa hehe sbb baby masih kecil

nak tanya,adaka di sni yg pregnant hidung mesti sumbat kalau sejuk, susa nak bernafas, kalau kena panas oky pulak,, rasa2nya sampai week keberapa erkk baru hilang rasa sumbat hidung ni

Saya hampir 2 bulan selesema, batuk. Tapi tak jangkit orang. Cuba badan masih proses ada kehidupan baru dlm perut. bdn dh bole adapt auto hilang semua

Sama la.. sy pun mcmtu ...rasa skali skala j.. xmcm sblm ni kandungan 17week dh aktv.. skg kandungan k 3.. pendiam sangat.. dua2 kandungan sblm ni baby girl.. y kali ni scan mcm boy..harap2 la boy.. my last baby..kemungkinan BTL dh..

sama lah..

sama mcm sya.. dh msuk 19minggu 5 hari tpi xdpt rasa pergerakan lagi, tpi kadang to cm dpt rasa jentik2 manja.. xkerap sgt.. kadang sari xrasa ape2..mngkin xlama lgi akan rasa baby gerak2 plak..

Câu hỏi liên quan