15 Các câu trả lời

VIP Member

di sini saya sharekan tentang kandungan yg ada pd strepsil..serta link yg blh puan rujuk ttg ini... katanya selamat untuk di makan oleh ibu hamil..cuma puan perlu consult atau ayat mudahnya..berjumpa dgn doc yg merawat puan..serta tanya pada doc..lozen jnis mcmne sesuai utk ibu hamil..harap link sy share ni..dpt mmbntu puan.. 😉✌kalau beli dekat farmasi puan tnye dkt pharmacist tu blh ke x ambil ni..sbb mcm bila hamil ni sm juga pada ibu yg menyusukan bayi smua ubat or lozen kena tgk jnis yg mcmne sesuai utk mkn..xsmua jnis ubat even lozen blh kita ambil ikut mcm ms kita tidak hamil..sbb stiap apa kita makan akn ada effect pd bby yg kita kandung..jd jika demam ke..selsema ke..even sakit tekak..better tnye doc or misi yg kita jmpe stiap kali chckup spnjng preggy...in shaa Allah mereka blh bntu tuk mmbri jwpn..😉✌ http://www.myhealth.gov.my/lozenges/

sm2😉✌

bole je sama macam klinik tapi klinik punya lozenges tab. tapi kalau strepsils elok ambil yang warna ungu punya . dulu saya pregnant memamg salu ambil ungu tapi mahal sikit dari warna yang lain .

wktu sy skit tekak dan btuk, sy pg kt klnik luar tmpt sy check up mmg dktr xbgi apa2 ubt sbb msh awl.. dktr sruh sy mkn gula2 ni. kdg2 xsdr hbs kn bnyk. hihi

Dlm strepsils ni ada alkohol x silap. Cuba tgk kandungan kt blkg strepsils tu. Alkohol x elok utk kandungan sis

Oyeke strpsil ni ada alkohol

Sis refer dgn doc dlu, if beli dkt pharmacy tanya pharmacist yg kerja situ sesuai atau tak .

1 biji 3 kali sehari bila perlu . kalau teruk baru ambil 3x setiap 8 jam . banyakkan minum air

x pasti pulak. sy mkn strepsils ni pn time sakit tekak, tu pn dh second trimester..

sy de tnya dkter sblm ni, blh je mkn tp perlu ikut sukatan jgk bb strapsils de kndungan gula

ok ni. sya pnh makan masa preg. saya tanya doktor dulu, dia cakap no problem

VIP Member

Better consult dengan doktor sis. Maaf, saya pun tak pasti