23 Các câu trả lời

kesiannya.. klu blh lpas cuci tu better biarkn kejap ..jgn pakaikn.. pampers ..buka pampers time bby tdo..kangkang kn kaki nya ..halakn angin kipas kat area bisul tu untuk sementara dlm setengah jam supya luka bisul tu cepat kering..( masa ni sis letak la tuala ke kain lampin siap2 kat kemaluan bby takut dia trkencing plk kena bisul kat bawa tu) dh siap anginkn ..pastu sapu ubt krim apa yg doc bgi bru tutup pampers .. pastikn pampers kena kerap tukar .. klu basah cepat2 bersihkn area bisul tu n keringkn.. klu bontot ank sy rashes atau melecet ke sy buat kaedah mcmni jugak InsyaAllah cepat jak baik..yg penting kering n bersih..

Terima kasih awak for sharing . 🫶🥹 doc xbg krim pun 😂 Bahan dressing pon doc lupa nk masokkan dlm list jenuh blk kna caqi kt farmasi 😭

kesiannya kat baby..sis banyakkan berdoa dan bersabar ya sementara kita usaha pulihkan bisul baby..pengalaman saya sama mcm sis tapi bayi naik bisul di punggung tu ketika usia 2 bulan..salah satu punca wet tissue,dan sabun mandi..lepas tu towel lap badan pun perlu bersih dan adakalanya bayi alahan dgn towel yg jenis berbulu jadi kemungkinan akan naik bisul di situ..cara saya kerap tukar pampers bayi utk elakkan kuman bisul merebak..gantikan kapas bulat utk bersihkan kawasan sekitar punggung mnggunakan air suam..kerap tuam dgn air suam guna kapas bulat tekap pada bisul..semoga cepat sembuh ya baby..

Ya Allah ! Terima kasih awak ! Saya cuba . Thanx for sharing ilmu 🫶

ada dapat krim apa apa takk? ni pengalaman saya laa tapi saya yang kene bisulnya. masa pecah sendiri tu mmg rajin keluar darah dalam beberapa minggu. tapi taktahu pulak kalau dekat baby. jangan pecahkan atau sentuh bisul tu, rajin tuam dengan tuala yang direndamkan air suam suam panas. tekap dalam 10-15min macamtu. tapi kalau dalam seminggu dua lagi masih tak surut, cuba pergi klinik lain pulak, mana tahu ada krim yang boleh surutkan bisul. semogaaa dipermudahkan segala urusan puan..

Terima kasih awak for sharing . 🫶🥹 xdapat krim . Hosp KPJ punya doc bad service sampaikan masa nk review blk after ops pon dia xpgg tgk pon dia cuma tgk kod jauh then ckp okay walhal masa tuh dh naik yg sebelah . Bahan dressing pon dia lupa nk masukkan dlm list utk bwak blk 😂

stop guna wet tissue. stop guna sabun bila basuh berak dia. kak sedara sye dulu anak dia gini. ade bisul. operation buang tapi still guna berdarah lagi. last2 sye suruh stop guna wet tissue dgn sabun. and yesss! tu punca diaaa. dia x serasi. ade baby kulit bahagian punggung tu dia sensitive. lepas stop semua tu, elok je lps tu. xde darah lagi dh.

Terima kasih awak for sharing . 🫶🥹

Cuba stop semua wet tissue dan sabun. Cari dry wipes brand suzuran utk gantikan wet tissue. Basahkan dengan air je bila nk guna atau bersihkan bisul yg berdarah tu sbb brand suzuran baby ni lembut sgt2. Kalau tak menjadi jugak please pergi klinik pakar kulit yg old school sikit. Yg jenis klinik dh puluhan tahun wujud. Ala nk ckp pun susah tp cam tu lah 😅

Alaaa ! Terima kasih awak for sharing . 🫶🥹 Appreciated sgt 🫠

Anak saya kena mcm ni tapi kecik je. Dr suruh stop pakai wet tissue & sabun. Basuh pakai air paip je. Make sure bontot anak kering baru pakai diaper. Dalam few days okay dah. Tapi ada masa dia naik balik. Kena repeat no wet tissue & no sabun. Dr pun ada buat small incision buang nanah kat bisul. Follow by no sabun no wet tissue ya. Harap membantu.

Terima kasih awak for sharing . 🫶🥹 Appreciated 💕

Hai mommy , ni pengalaman saye sendiri tau bukan anak saye . Saya kena bisul sama macam anak sis kena . Pergi farmasi dorang akan bagi cream fucidin . Sapu selepas mandi . Keringkan dlu area tu , baru sapu cream . Tapi tak sure cream ni sesuai tak utk baby umur 4 bulan . Semoga dipermudahkan ❤️

anak sy bulan lepas ade kena bisul..tp anak sy da 4tahun dan bisul tu area atas sikit xdelah dkt sgt dgn area yg basah..dpt tau pun lps pecah..sy tuam dgn air suam je dgn kerap..dan kerap tukar pempes dia.semoga dimudahkan urusan ye

Terima kasih awak for sharing . 🫶🥹 Aamin 🤲🏻

Aduii kesiannya lah. Maaf ibu saya tak ada pengalaman. Saya doakan semoga anak ibu sembuh dari sakit ni dan diberikan kesihatan yg berpanjangan. Aamiinn Ya Mujib. Harap2 ada ibu yg berpengalaman bantu.

Ya Allah ! Terima kasih awak ! Aamin 🫶🤲🏻

ni petua org dulu2..ambk bunga raya yg tak kembang lagi pastu tu tumbuk tepek kat bisul tu..pastu ank klu bisul parents tak boleh bersama selagi bisul tu ada..ni dr my mom lh