cara nak elak muntah / mual ?

hi saya nak minta pendapat, mcm mne nak elak muntah / mual? saya nak makan, tapi makan sikit rasa nak kluar balik? lambat makan mual jgk. tpi perut nak makan 😅

5 Các câu trả lời

Alahai, mabuk badan ya. Kadang-kadang memang buat kita rasa tak selesa betul. Tapi jangan risau, ada beberapa cara yang boleh dicuba untuk elakkan muntah atau rasa mual ni. Pertama sekali, cuba makan sedikit tapi sering. Maknanya, jangan makan banyak dalam satu masa. Pilih makanan yang ringan dan mudah cerna, contohnya buah-buahan atau roti. Boleh juga cuba makan dalam posisi duduk yang selesa. Kedua, elakkan makanan yang pedas, berminyak, atau berbau kuat. Kadang-kadang makanan macam tu boleh membuatkan kita rasa mual. Selain daripada tu, cuba elakkan bau-bauan yang kuat atau asap rokok. Bau yang kuat boleh menyebabkan rasa mual bertambah teruk. Kalau masih rasa mual, boleh cuba minum air masak suam atau teh halia panas. Teh halia tu boleh membantu kurangkan rasa mual. Mungkin salah satu daripada cara ni boleh membantu. Jangan lupa untuk berehat secukupnya dan jaga pemakanan yang seimbang. Semoga cepat sembuh! 😊 https://invl.io/cll6sd8

Sama mcm saya. Saya sentiasa standby buah pelam muda dlm beg tgn. Ke mana2 memang bawak pelam muda tanpa pencicah. Yg tu je boleh buat hilang mual. Try jugak makan asam yg dlm botol/bekas dari thailand tu tp jadi makin mual.

try mkn buah2 sis.sy ada jumpa doc, dia ckp klau tak boleh mkn nasi, kita boleh try mknn yg kita boleh terima bihun, mee & lain2..kdg sy mkn roti je klau lapar & alahan tk lalu mkn nasi

makan sikit tapi kerap.. standby buah utk hilangkan loya tekak

Try mkn ni. Kk bagi saya ubat ni. Kat farmasi pun ada jual

Post reply image