4 Các câu trả lời

saya pun 32 week,Gdm on diet and sama berat pun turun dr awal pregnant 78kg skrg 74kg je statik je berat tu tak nak naik2 dah,mula2 nurses tanya jugak kenapa berat turun alahan ke,saya ckp ye alahan..setiap kali check up mmg nerat dah x naik,sampai la last month jumpa doc yg faham kenapa berat saya x naik sbb scan baby alhamdulillah ikut carta pembesaran dia,sbb saya jaga makan ada gdm kan so mmg berat maintain so doc tu dah tulis kat buku siap2 saya terlalu jaga makan sbb ada gdm and bb ok.lepas pada tu doc lain yg check dah tak tanya pasal berat nape tak naik.

betol2.. dlu berat saya 91-92kg je.. dorang bising sebab turun mendadak jadi 88.7kg.. saya memang start ubat memang jaga makan.. lebih2 makan malam.. tkot nak makan berat.. sekarang cuti cuba mkan buah2 byk🤭 takot sebab mak mertua kata kalau berat turun byk tanda nak bersalin.. saya masih bekerja, kadang selalu x berapa sihat.. penat kerja

sis maaf tanya, berat turun pun kena marah ke sis? sbb saya dlu pun gdm, berat xpernah turun, sentiasa naik .. naik terlebih mmg selalu la kena marah mcm kita ni xjaga makan pdahal saya sedaya upaya cut semua benda yg manis2, still naik n kena marah 😭 pengalaman betul first mom pulak tu, skrg anak bru setahun, rehat la dulu, mlas fkir nk ngandung lagii 😅

oh maksudnya mmg ada la ibu gdm yg berat turun ye .. saya awal pregnant je berat turun sbb alahan, lepastu alahan xde berat naik dgn jayanya 🤣🤣🤣

sama lh kita sis, naik berat bdan nurse mmg bising bila turun berat badan nurse pun bsing jgk. check baby smua okay last ii ade nurse tu ade tunjuk saranan berat badan yg boleh naik dan turun berat badan tiap ii minggu ni refer buku pink. jdi tk kne check biweekly

saya pun ada gdm, berat saya turun tapi bila check berat baby okay, lebih sikit dari minggu sepatutnya.. tapi dr macam tak komen sangat pasal berat saya..

banyak tak turun sis? sekarang diet control ke ambil ubat?

Câu hỏi liên quan