37 Các câu trả lời

Ruma mak sndiri. Aurat pon terjaga, jgn jdi saya, terok kne hentam, dah la sy yatim piatu. Awal² mcm tu la mil tnye bila nk balik rumah dia. Skli nah. Klua bby ini xkena itu xkena. Menangis terok sy. Xsanggup suami tengok sy nngis takut meroyan

Untung berebut org nak jagakan time pantang..saya duduk dgn mak sendiri,tp suruh saya berpantang rumah mertua..mak mertua pulak selalu busy dan ada adik ipar lelaki..mcm x best pulak mcm tu..sekarang ni saya ikhtiar berpantang sendiri je..walaupon saya stay dgn mak sendiri..

Sy pulak dok rumah sndri,tp mak mentua nk sy pantang rumah dy,sy jd tk slesa dh la ramai,so ckp dkt suami nk pntang sndri ja

Ikut yg mana awk rasa selesa. Lagipun, xde pengalaman pun, boleh belajar. Ni la masanya sama2 belajar. Kalau tak, sampai ke sudah xda pengalaman. Lgpun mak mertua boleh dtg ke rumah gilir2. Klau nak adik, 3 mggu mak sendiri jaga, 3 minggu mak mertua jaga. 😘

VIP Member

Bincang dgn suami ye sis...ckp je sis lebih nk ke rumah mak sis sdri...mntk tlg suami rekakan ayat nanti bgtau mak suami knape sis nk pntang umah mak sis.....biar suami yg ckp sng sket...sbb tu mak dia...dia lebih pandai susun ayat utk ckp dgn mak dia

Salam . Awak kata mak kandung awak tiap pagi akan datang rumah awak jaga awak kan ? Saya rasa biar mak awak dan mak mertua awak datang sekali, sesama jaga . Tak adalah kecik hati sesama sendiri . Saya pun dah 31w ni , anak first .

sy bpantang dkt rmh mak mertua, tp mak sendiri yg jaga ..sbb mak mertua keja lagi, so dia yg suroh mak sy jgakan sy.. then mak mertua pun blm ada pglmn jaga cucu sbb ni cucu pertama.. so nnti mak n mak mertua la yg akan jaga 😁

Mk sy n mk mertua dua2 baik.tp mertua hormat kputusan sy bila sy ckp nk pntang ngn mk kandung sbb ni bb first sy..bnda cm ni kputusan kt diri sndri...nk tnya suami nk tnya org lain utk hal diri sndri baik x yah..

Beruntung badan jika dua² mak nak jaga. Tak perlu stress, ada yang minta mak sendri yang jaga kan dah main tarik tali.. Ada ja busy nyee.. Bersyukur laaa..

Kalau mama takde pengalaman, time ni la dia nak dapat pengalaman tu. Dah nama pun anak sulung. Sibuk je mak mertua pun 😅

Betol... Nie laa masa utk pengalaman.. dh mcm bdk grad cari kerja plak.. majikan mnta pengalaman bagai..

Klau sy plih mak ,sy akn ckp mak sy nk jage n sy nk pantang umah sndri..insyaAllah cube ckp elok2 skli lagi semoga dpmudahkn urusan bpantang nnti❤