6 Các câu trả lời

Pendapat saya better beli barang untuk mommy dulu. Dah tahu gender boleh beli barang baby sikit2. Barang untuk mommy tak banyak pun. - Nursing bra - Nursing Cover - Nursing dress/blouse *Rasanya ni yang boleh beli dulu. Sebab barang2 lain ada expiry date. Oh ya, boleh beli - Hanger - Penyepit baju - Bathtub baby

Sama-sama 😊. Semoga urusan awak dipermudahkan.

Kadang2 stengah org ada duit awal n bulan akan dtg duit tiba2 tk cukup utk brg baby ... boleh jeh kalau nk beli sikit , tpi kalau rasa boleh simpan duit tu n tunggu 5 ke 6 bulan pon ok sebab dah tahu gender baby time tu 😚

Itu la saya takut. Kang dah dekat2 nanti duit tak cukup pulak.

pendapat dan pengalaman saya better beli lepas 1st trimester. klu sy selalunya brg baby start beli lps tahu gender. barang mommy dh 8 bln mcm tu bru sy start beli

Thank you sis bagi cadangan 😊

Sy naik je double line ( 5w ) terus beli cream strech mark, then tiap minggu beli 1 barang baby / mommy, cth bathtub, botol susu, barut, beg baby, napkin..

bg pendapat sy baik beli masa kandungan nk masuk 7 bulan dah...kandungan awal2 ni org xbeli lagi..

Pendapat sy, awal lg klu nk beli brg bby.. tp klu tkut duit tu tguna, better beli brg dlm pantang..

Klu x ambik pakej pantang, beli tungku, beli barut ibu, stokin ibu pantang, pakaian dalam utk nyusu, klu sis sjenis nak pakai param ke pilis ke, beli sesiap, mandian herba, klu nk mkn jamu pun boleh beli da sesiap.. tp pastikan jamu yg sesuai utk ibu nyusu.. tp klu yg tu nk beli lpas abis bpantang pun xde masalah.. brg pantang ni ikut kperluan kt.. sbnrnya brg pantang lg pening nk beli dr brg bby.. aahaahahahaha.. tp klu sy better stanby brg pntang dl dr brg bby sbb brg bby ni x abis la nk membeli 🤣 comey2 sgt.. sok ni da tau gender lg rasa nk membeli tu