20 Các câu trả lời

sama lah dgn saya , sampai jadi pedih ulu hati sbb muntah je.. last2 xtahan sangat pergi klinik ,doc bgi ubat tahan muntah & ubat pil gastrik.. doc pesan kt saya , jaga waktu mkn .. makan setiap 2 atau 3 jam..mkn lah apa² pun asalkan perut x kosong .. dan ELAKKAN 5 benda penting ni TERLALU LAPAR,TERLALU KENYANG,PEDAS,MASAM & KAFFEIN (teh pun sama doc kata) .. saya kongsikan apa yg doc pesan je, lagipun sye pernah misscariage sebelum ni ,mmg langsung tak blh mkn apa²,walaupun air kosong.. jadi bila pregnant balik after 1 year,sye cuba jaga sebaik mungkin.. doakan kandungan saya sihat dan kuat ya ibu²...

Sye masa mula2 sebelum tahu pregnant mmg Sye tak lalu sgt makan , sesudu je letak atas pinggan lauk secubit , itu pun tak habis .. lama jgak dalam sebulan mcm tu .. mula Sye tak terfikir pun pregnant, cuma makan mmg tak nak tapi lapa makan sikit je bagi rasa2 .. fikir2 balik mcm pelik je badan tak sedap rasa nk baringg Jee , sekali check Alhamdulillah pregnant.. setelah lalui semua tu alhamdulillah skrg da msuk 15 mggu dan selera makan pun makin bertambah ... masa Chek mula2 tu hb trun 9.7 sbb kurang makan , hrap2 hari ni hb naik la .. strong ok mommy's 😊bnyak2 mkann buah Klau tak lalu nasi

Saya pun macam tu gak haritu. Now 16 weeks, Alhamdulillah getting better. Memang stress bila orang paksa makan sebab makanan tu akan keluar semula and sakit bila keluar tu. I haritu sampai hilang 13kg and warded. But i keep doa yang anak i selamat and sihat je sebab bukan sengaja tak makan tapi memang tak boleh langsung. Plus this things run in my family so i actually cam dah expect. But anyway, keep doa yang baik2. If rasa cam lembik yang shaking all body, pergi je emergency hospital tu. Nanti dorang bagi drip. No worries InsyaAllah everything gonna be just fine❤️

Saya masa pregnant mmg alahan teruk sgt2... Makan semua benda mmg muntah. Salah makan muntah. X makan muntah. Makan pun muntah.. The whole pregnancy mcm nie. Mmg penat Sgt nk hadap. Tp sy makan sahaja walaupun sy tahu lpastu mmg akn auto muntah. Sy mmg paksa makan. Nk bg energy. Sy bekerja nk x nk mmg kena makan Kadang2 selera x ada tp ntah lah telan je 😅 Tambah pula dgn muka kusam Sgt, keluar masuk toilet byk kali... Dah mcm kain buruk pula.. Berat sy makin lama makin drop. Alhamdulillah baby membesar dgn jayanye bila keluar..

awak kena igt jauh lagi perjalanan awak dear. keepedup okay ❤️. bila jadi emak nanti lagi cabaran dia mcm lain. itu nama nya pergorbanan sorang mommy/mama/ibu/ummi/mak kena paksa utk mkn. makan sikit tapi kerap. ken try and error. tak boleh makan nasi makan roti. xboleh makan roti makan bihun atau sebaliknya. yg penting awak boleh makan. xkisah la mknn tu berkhasiat atau tak. 1st ni makan je dulu. kena igt baby dlm rahim awak perlu kan nutrisi utk membesar jadi kita tak boleh kata xmau makan

kita sama sis @jannah. sy naik mendadak sampai nk dkt bersalin. haha. dr asal buka buku pink 55kg for 2nd baby. nk dekat bersalin 69@70kg mcm tu. nasib baik xkena minum air gula or buat bp😅😅. baby keluar 3.52kg🤣

awk kne try and error sis . ad tu bnda yg awk boleh mkn insyaallah. mcm sy , sy xde la muntah ke apa cuma sy xslera lngsung nk mkn. nasi ke mee atau apa la sy mmg xbole telan. klau paksa padan duk kunyah je tak tertelan. biskut atau roti pun sama. jd sy mkn lauk dn buah , itu je yg sy boleh mkn . 😅 sy suka ayam . mkn ayam atau telur pun dh ok dh untuk sy . hehe sis cuba tauu. kesian perut tu klau dibiar kosong. nnti msuk angin lgi susah sis 🥰 sy doakan semoga segala urusan sis dipermudahkan ❤️

Sama mcm saya waktu awal pregnant. Mmg tak boleh makan apa apa langsung. Makan je muntah. Sudahnya 2 3 hari jugak tak makan apa apa. Bila tak makan tu baru okay sikit, loya pun kurang. Tapi lepastu kena paksa makan jugak sbb kesian baby dlm perut. Kesian lagi dkt kita yang mengandung ni 🥲 Stay strong sis! Kalau tak lalu makan, it's okay utk tolak makanan sekali sekala. Tapi lepastu paksa makan jugak ya?

Saya mula2 mcm tu jgk.. Masuk keluar balik.. sampai berat saya turun 5kilo n warded.. Kalo rasa xboleh sgt sis pergi hospital or klinik bgtahu sis makan je muntah smpai xlarat.. nanti doc bagi ubat tahan muntah yg sesuai utk ibu mengandung.. Sekurang2 nya sis boleh la mkn sikit utk perkembangan bayi dan tenaga sis.. Saya paksa jgk walau keluar balik.. tapi masa muntah tu nangis2 jgk la sbb dh xlarat sgt..

Sama la kitaaa sis, sampai nangis menahan kelaparan. Ye ada suami saya bawa pergi hospital kalau teruk berterus xmau makan baru pergi.

Awak kena try and error masakan dan minuman. Macam saya xde mual2 tapi xnak makan nasi, so saya makan biskut, saya makan pasta, makan maggi goreng asalkan perut terisi. Then saya minum susu frisomum sehari sekali, saya makan yogurt, saya try benda masam and so on..awak cubalah.. Kesian baby xcukup khasiat nanti kalau ibu pun berlapar.. kita lapar kita pun xde tenaga

sma dgn sy masa awl2 trim1 mkn x lalu, asyik muntah jaa mkn sesuap trus muntah. lgi2 klu nak msak, hidu bau bwang mmg x bole 😅tpi demi baby dlm perut kna cari cara juga, mnum susu dgn biskut , mkn mee goreng 😊mkn sikit pun x pa jgn x mkn lngsung, nti bdn kita lemah😊nti msuk trim2 selera mkn tu akn ada balik

Câu hỏi liên quan