33 Các câu trả lời

VIP Member

Hb saya 11w 9, alhamdulillah sekarang 33w dah 13.1 1. Saya cuma amalkan vit iron ferros fumarate dari kk tanpa skip. Makan time subuh perut kosong 2. Minum susu everyday 2 kali sehari. Susu ni bagus jgk untuk sel darah merah. Jarakkan dengan pengambilan vit iron, zat besi 3. Makan jambu batu time snacking petang2 4. Kadang2 ratah ikan bilis goreng 😊 Mungkin sis boleh cuba jugak

VIP Member

Hurm.. teknik sis mkn ubt tu btl x ek?? Selepas mkn kne gap 2jam br mkn ubt.. jika minum susu bg gap 2jam juge br leh mkn ubt.. jika mkn ubt dahulu sblm ambik bekpes pn kne ada gap 2jam.. dan ada juge jnis ubt yg kita kne amik.dgn cara minum dgn air jus oren..

Saya da makan sume tu sis, dan dah betulkan cara pemakanan dan masa makan ubat sayur buah protein. Pati delima dah cuba. Kacang kuda.. Sume saya cuba dan makan dengan masa yg betul. Mgkin saya stress dan terlalu fikirkan hb sy ni. Tadi dah bg darah ke makmal patologi untuk check knapa hb degil xnk naik.

Saya rajin makan sayur sayuran sis....dan buah2an....makan ubat yang TAMABH darah yang Kkia bagi....makan ubat tambah darah sebelum makan(2 jam sebelum makan) biasa saya akan makan sekali dengan vitamin dan asid folic yang kena bagi

Beli pati delima dekat farmasi. Dulu sy hb low tp alhamdulillah skrg dh naik sikit sbb sy mkn ubat dgn pati delima tu. Pati delima tu masam kene bancuh dgn air. Kalau tak tahan masam boleh campur sikit dgn madu 😊

VIP Member

Sy pn darah rendah + talasemia beta. Mkn iberet dgn air oren pagi2 sebelum bfast. Pastu bnykkan mkn buah2 mcm jambu batu, delima, oren, tembikai. Anmum minum lepas 2 jam mkn ubat. Take care sis

Try makan buah tembikai... Beli la sebiji buat stok 3,4hari... Nnti Cuba tengok hasilnya.. sy Cuba tu Je, so far Alhamdulillah... tp xtau sesuai dgn smua ibu ke x.. just pendapat.

Cuba try iberet folic dgn pati delima. Buah jambu jugak elok utk penyerapan zat besi. Byk kn makan makanan tinggi zat besi mcm paru, kerang, lala, hati, telur.

try omb sis . sye dlu misi bsing sbb dri 12 turun skit2 smpai 10 . lepas mnum omb naik 11 n mggu lepas check dh 12 . dh xpantang kafein dh skrang ni 😆

bnykan mkn buah2 sis..klw cy doctr mkn ubt dmnum drg jus oren...dlu hb cy 10.8..lpas tu 11.6...lg cy rjin mknn hatii ayam.dging.syur2😊😊

Sis.. simple je. Sis beli susu good day atau susu ducth lady tu, sis blend dgn kurma. Buat susu kurma. InsyaAllah HB mmg ok. Selamat mencuba

Câu hỏi liên quan