4 Các câu trả lời

Hi, mom. BMI baby normal tak? Maaf jika tersinggung. Jangan tengok pada tumbesaran baby yang lain. Nanti akan timbul perbandingan secara tak langsung walhal setiap baby adalah individu yang berbeza. Apa yang penting setiap graf chart anak ada kenaikan (berat, tinggi, BMI) 😊 Tips naikkan berat baby mudah sahaja. Jaga jadual penyusuan baby dan waktu tidur baby. 😊 P/s: Anak saya lahir 2.4kg dan berat anak awak sama dengan anak saya. Semua (berat, tinggi, BMI) normal.

bmi nurse kata tak seimbang. tpi alhamdulillah graph memang ada kenaikan pada berat dan tinggi. hmm kadang2 tak boleh buang sikap per andingan tu sebab takut anak tak dapat nutrisi yg cukup

berat anak dekat buku tu dah line merah ke sis. doc pernah kata kat saya dulu, berat anak even naik sikit tiap bulan tu pon dah memadai. yang paling penting aktif n sihat. anak pon ikot baka juga. kalo sis n suami jenis badan kecil anak pon akan macam tu juga. tp boleh juga kerapkan susu waktu malam, tu pon bntu gak tuk naikkan berat bayi

VIP Member

Anak fully breastfeed ke? Mungkin susu badan tak cukup,cuba mami topup susu formula. Kalau nak tambah susu, kena banyak makan juga, especially sayur dan buah. Saya amal susu kambing+kurma pagi2.

Baby fm ke bf sis?

campur. saya kurang susu. ada susu tapi takde lah bnyk mcm orang lain

Câu hỏi liên quan