9 Các câu trả lời

Saya turut prihatin dengan pengalaman keguguran yang anda alami. Selepas keguguran, proses pemulihan fizikal dan emosi adalah penting. Pada kebiasaannya, selepas keguguran, kitaran haid akan kembali normal dalam beberapa minggu atau bulan. Walau bagaimanapun, setiap individu boleh mengalami proses pemulihan yang berbeza. Saya syorkan anda berbincang dengan doktor atau pakar kesihatan untuk mendapatkan nasihat yang tepat berkenaan kesihatan anda selepas keguguran. Anda juga boleh mendapatkan sokongan dari keluarga, rakan sebaya, atau kumpulan sokongan untuk membantu anda dalam proses pemulihan dan menguruskan emosi anda. Jangan ragu untuk berkongsi perasaan anda dan jangan terlalu tertekan. Setiap perasaan yang anda alami adalah normal. Saya harap anda akan mendapat sokongan yang mencukupi dan pemulihan yang segera. Teruskan berdoa dan berfikiran positif. Semoga anda diberikan kekuatan dan kesabaran dalam menghadapi cabaran ini. https://invl.io/cll7hzz

saya dulu lepas gugur, darah nifas 2 mggu je keluar later 2 mggu lagi baru period semula mmg ikut tarikh period sebelum preg.. lepas habis period ada bersama suami tapi 3 months jugaklah baru pregnant semula.. lepas je bersama jgn expect terus pregnant ya sis nanti hampa.. sis relax2 je.. mcm saya haritu mmg mengharap sgt tiap kali nk smpai tarikh period je mengharap tak period tp last2 period jugak.. tp masa bulan kedua lepas gugur tu period saya pelik sikit jd awal seminggu dalam hati mcm terdetik mcm nak ada isi ni tp buat je mcm biasa smpai la masa nk smpai next period tu tak dtg2 period.. dlm 2 hari lewat tak silap saya cek upt alhamdulillah betul sangkaan saya.. tahun ni 8/3 lahirlah anak kembar saya

Saya 2 kali gugur. Tapi Alhamdullilah, habis je nifas, lepas tu datang period. Cuma tarikh tu kacau sikit. Tapi memang miscarriage akan kacau period cycle. Ada certain orang, lepas gugur terus period jadi tak teratur. Masa gugur dulu pantang betul tak? Sebab kalau tak pantang betul, memang boleh buat rahim lemah or bengkak and ect. Tapi boleh je check upt every week

thank you for sharing. saya berpantang 2 weeks and sekarang saya kerap pergi scanning untuk check condition rahim. alhamdulillah semuanya ok. cumanya saya risau pasal health condition je kalau lama sangat tak period and nak buat planning for the next one agak susah sikit. anyway thanks again for your insight sis.

lepas gugur mmg kacau period sis.. sy pun cmtu.. ade org lps 6 bln bru ok cntik. sy gugur 3bln, lps 3bulan bru period cntik. ms bln ptama sy just kua sporting 2 ari, selang smgu dot blk.. lps 2 3 ari bru kua fresh blood. tu pun 4 ari je. biase sy 7 ~ 10 ari.

terima kasih sharing your experience sis. saya doakan semoga sis ada rezeki untuk next pregnancy inshaallah amin…

saya pula gugur ms 19weeks pregnancy. nifas saya selama 2 minggu shj. Lepas habis nifas, terus makan pil perancang, (pil yasmin ada 21biji, 7hari rehat). Jadi, dalam tempoh 7 hari rehat tu sy period mcm biasa.

Gugur might affect your period cycle. Selagi tak haid boleh check upt every week. Ada ramai yg tak sempat period, lekat balik. But ada risks keguguran berulang kalau rahim jenis lemah cos belum pulih.

sy ggur 4 minggu pun hold sebulan . sy balik kg urut peranakan . lepas sebuln bru brsma balik. after 2 bulan pregnant. patut awak hold dulu bg rahim tu okay. chance nk miscarriage balik tggi awk .

sy kira gugur walaupun bby meninggal dlm kandungan 5bln, sepatutnya doc bgth kne jrk 6bln klu nk ada lg bby.lps 3bln lekat lg...

Lepas gugur mmg period time akan ada mslh. Kena tggu 3 bulan insha Allah akan normal balik. Semoga dipermudahkan. Amin amin amin