14 Các câu trả lời

sis try cari any supplement yang boleh tingkatkan kesuburan. macam jus mamariam ka geletanized maca root powder (cari kat shopee). google supplement bagus untuk pregnant. ni yang saya buat lepas keguguran bulan march. saya lekat balik bulan may. 1) berurut 3 kali berturut2 dan lepas period berurut lagi nak betulkan peranakan 2) bertangas 2 kali satu lepas dah gugur satu lepas period 3) bertungku 4) makan ubat homepthy (tak sure ejaan) 5) gelatanized maca root 6) berbekam 7) consume jamu mutyara on off (sebab nak bersihkan dalaman cepat). jangan minum waktu nak dekat bersama dengan selepas bersama takut dah lekat and benda tu panas. 8) test kesuburan dengan opk 9) lepas bersama angkat kaki tinggi2 selama 15-30 min lagi lama lagi bagus. hanya boleh mandi lepas sejam bersama 10) folic acid tak pernah tinggal walaupun sehari 11) consume fish oil and evening primrose oil tablet (bagus untuk pelancaran darah) ni usahalah tapi ingat rezeki tu milik Allah. doa dengan dia dimurahkan rezeki anak dalam masa terdekat ni. setakat ni dua kali saya try dua kali lekat terus. tak perlu tunggu lama. sis try tgk mana tau rezeki sis pula. semoga dipermudahkan.

Terima kasih..

First makan acid folic hari2 Makan makanan berkhasiat suami dan isteri Tanda di kalendar waktu period Kira dari haid hari pertama dah masuk hari ke 14 adalah hari subur wanita. Boleh beli alat test kesuburan dia mcm alat test kehamilan juga.. Test pada hari dah habis haid hari2 test sampai alat test tu dah naik 2 line waktu itu wanita dah sampai waktu subur dan boleh bersama dgn suami pada malam tersebut. Posisi sex isteri dibawah suami diatas masa suami keluar mani isteri jgn terus bangun suruh suami letak batal di punggung isteri suruh suami jgn terus cabut zakar biarkan beberapa minit dalam faraj cabut perlahan lahan dan isteri kekalkan posisi mcm itu.. Selepas 5 minit isteri boleh ubah posisi mengiring.. Insya Allah ada rezeki lekat

Beli ovulation test dkt shopee pun ada jual, test tiap hari tggu samar2 dan double line pastu bersama dgn suami. Waktu subur la tu kiranya. All the best. Jgn sedih kalau x jd 1st time. Teruskan lg ok? Sambil amalkan acid folic.

Assalamuaikum..saya ada jual jamu untuk kesuburan..sbln ni 3 thun berturut2 saya gugur..alhmdulillah lps sy dh cuba jamu ni..sy disahkan mengandung..jamu ni mmg anti subur..jom iktiar..yg lain kita serahkan pada s.w.t..

Sis cycle period saya panjang, saya try makan listra habbasauda plus sebotol husband makan berapa biji je and kena dengan time subur Alhamdulillah lekat. Sis boleh ikhtiar inshaa Allah🤗

Cuba sis beli preggy love ada jual dekat shopee , saya 2 kali keguguran tahun2018 lepas keguguran bulan 10/18 saya amalkan preggy love bulan 12/18 saya di sah kan hamil .. Due date 13/8 /19 ni

VIP Member

Saya download app "GET BABY" dlm play store.. Cuba la sis download.. Saya isi detail apa yg diminta.. X sangka.. 2 bln saya follow.. Akhirnya saya disahkan mengandung.. Syukur😇

Terima Kasih Sis..sy da downld.🤗

Saya pun pernah keguguran & dicuci dalam. 9 bulan lepastu baru berisi baru. Sy doakan moga hasrat Puan tercapai dan moga Allah mudahkan urusan Puan dan suami. Aamiin

Insyah Allah..Aamiin...

Sy ingat nak p scan kt klink swasta..perut sy besr..mcm sy b'isi jk bla d tgk.da la nmpk tegang,lebar lg tu..klink lahad datu y bgus blh sy p ye?

Amalkan makan acid folic, kalau boleh suami pun makan sekali.. Macam sy dngan pasangan akan makan sebelum tidur..

Terima Kasih sis..

Câu hỏi liên quan