18 Các câu trả lời

same la dengan saya rasa malas je nak buat keje umah kemas umah pun rasa taklalu .. nak baring jee kalau boleh.. kalau masak memang takleh bau tumiss mula nak muntah selera makan pun takde kurang..

Sis sama dgn sy. Ni dh masuk 15w still tk blh bau benda me numis. Apatah buat kerja rumah. Rasa nk tdo je.

sy awal2 tu pn sama jgk.. masuk trim 2 baru ok skit.. tp ttp xleh nk masak.. sbb bdiri lama skit pn dh lelah dh rasa.. tp buat kerja2 rumah sikit2 lh.. rasa penat, rehat pastu sambung.. kdg suami je urus smua

Same la . Saya pun baru masuk 6 weeks . Takde selera nak makan + rasa loya sepanjang hari . Tekak asyik nak makan benda² yang masam . Kalau makan benda manis terus rasa nak muntah .

saya pon sama huhu bru 7minggu...sentiasa rasa lapar tapi smua makanan tiada yg menyelerakan. rasa nak baring ja sebab sakit punggung dan tulang belakang..

Saya dulu pun macam tu. Dah masuk 25 minggu dah ok. Kalau malas sekali pun kena makan juga. Makan walaupun sedikit. Kalau tak makan masuk air macam saya dulu.

sama lah... kadang masak laki je yg abis kn lauk tu... padahal perut sndiri lapar tpi x nk mkn... tekak nk mkn bnde manis je hmmmm

ikut energy puan, saya dulu pemalas teruk sampai 2 hari tak mandi hahahaha nasib baik masa pkpb, jadi mmg terbaring and tidur je dekat rumah.

Sy masa awal preggy pon asyik mlas n ngantok ja. Skg dah ujug2 ni jd blik mlas n mngntok tp perut dah bulat n sakit2 bdan. Xlena tido.

Saya pun sama. Baru nk pegi dapo pun dh muntah ngan bau tumis. Byk rehat je awal dlu. Pnah muntah teruk smpai kna masuk wad msuk air.

Normal. Sy tido sepanjang hri sbb xlalu makan+muntah+ loya sepanjang hari.. berat turun sampai 6 kg masa trimester pertama.

Câu hỏi liên quan